Projektireisid pakuvad elamusi

Avaldatud

20.-24. veebruarini toimus Erasmus+ projekti „MASTER” kohtumine Sindi Gümnaasiumis.
Sama projekti tegemisi on kajastatud ka eelnevalt, aga siis olid kohtumised välisriikides. Seekord tuldi külla meile.
Kooli väisasid õpilased ja õpetajad viiest erinevast riigist; kokku 25 õpilast ja 11 õpetajat Portugalist, Itaaliast, Bulgaariast, Rumeeniast ning Sloveeniast.
Ka ilmataat oli seekord meile armuline, sest külaliste saabumise auks oli maha sadanud paks lumi.
Nädalasse mahtus kuhjaga põnevaid tegevusi koolis, ekskursioone ja loomulikult meie kodumaa sünnipäevale pühendatud üritusi.
Esimesel päeval toimus külaliste pidulik vastuvõtt, kus lisaks kooli juhtkonnale oli neid tervitama tulnud ka abivallavanem Priit Ruut. Tutvuti kooliga, esitleti meeskondi ja tutvustati oma riiki. Õpilased osalesid põnevates töötubades, kus arutleti headuse, tolerantsuse ja kaasamise teemadel.
Õpetajad said end proovile panna tehnoloogiaõpetuse klassis, valmistades ise meene.
Teisel päeval külastati tunde, direktor tutvustas Eesti haridussüsteemi, omandati oskusi küberkiusamise ennetamiseks ja loomulikult osaleti kooli vastlapäeva üritustel. See oli kindlasti kõige lõbusam osa päevast, sest enamik külalisi ei olnud oma elus kunagi lumega kokku puutunud. Üks Portugali õpetajatest ütles: „Vabandan, kui vahel liiale läksin, aga proovige aru saada, et selle nädala jooksul õnnestus mul olla see laps, kellel polnud kunagi võimalust lumega mängida.”
Kolmandal päeval toimus ekskursioon Tallinnasse ja ühine pidulik õhtusöök Helmondis ning 23. veebruaril tutvuti Pernova loodusmajaga ning osaleti vabariigi aastapäeva pidulikul aktusel.
Reedel tutvustas giid külalistele Pärnut, toimus ühine lõunasöök ning oligi kätte jõudnud lahkumise aeg.
Nii õpilased kui ka õpetajad olid vaimustuses meie koolist, riigist ja suurepärasest talveilmast ning lubasid kindlasti Eestisse tagasi tulla.
Siinkohal soovin ühtlasi avaldada südamest tuleva tänu meie kooli õpetajatele, õpilastele ja nende peredele, kelle toe ja abita ei oleks see suurepärane kohtumine aset leidnud.

Silva Sikk
inglise keele õpetaja

Kategooriad: Uudised