Rahvusvaheline meestepäev on 19. novembril

Avaldatud

Kuigi Eestis on neid, kes peavad meestepäevaks nõukogude armee aastapäeva 23. veebruaril, siis mujal maailmas on meestepäevana tuntud hoopis 19. november.

1999. aastal levis Trinidadist ja Tobagost alguse saanud tava edasi enamasti ingliskeelsetesse riikidesse ning praegu tähistavad seda päeva näiteks Jamaika, Austraalia, India, USA, Singapur, Suurbritannia, Malta, Lõuna-Aafrika Vabariik ja sellest aastast ka Sindi Gümnaasium.

Meestepäeva põhieesmärgiks on tuua tähelepanu poiste ja meeste tervisele. Teiste eesmärkidena on välja toodud: Tunnustada positiivseid meeseeskujusid; mitte ainult filmistaare ja sportlasi, vaid tavalisi mehi, kes elavad ausalt ja eeskujulikult. Tunnustada meeste panust ühiskonda, abiellu, pereellu, laste kasvatamisesse ja keskkonda. Keskenduda meeste sotsiaalse, emotsionaalse, füüsilise ja hinge tervisele ja heaolule. Välja tuua meeste diskrimineerimist seadustes, sotsiaalkäitumises ja -ootustes. Parandada sugudevahelisi suhteid ja edendada soolist võrdõiguslikkust. Luua turvalisem, parem maailm, kus inimestel oleks hea üles kasvada.


(kliki piltidel, et näha suuremalt)  (video vaatamiseks kliki video pildile)
Kategooriad: Uudised