Rõõmu SUDOKUST kõigile

Avaldatud

19.11-23.11 viisid 7.a klassi õpilased läbi 10 sudokut tutvustavat 45 minutilist tundi 1.- 4. klasside õpilastele.

Tundide ettevalmistamiseks valisid 7.a klassi õpilased sobilikud ülesanded klassi vanuse järgi, seejärel aitas õpetaja köita igale 140 algklassiõpilasele oma sudokuraamatu. Õpilased valmistasid ka magnetnumbreid näitlikustamiseks, otsisid huvitavaid fakte sudokust ning harjutasid ja harjutasid. Muretsesid kuidas seletada, nii et kõik lahendada oskaksid, kuidas klassis korda hoida jms. Ootusärevalt andsid oma tunnid. Huvitav oli, väsitav oli, keeruline oli seletada, rõõmu, et kõik said aru – peale tunni andmist oli emotsioone erinevaid ja palju. Kuid 100% kindlusega võis väita, et eesmärk sudokut tutvustada sai täidetud.

Tagasiside 7.a ja nende matemaatikaõpetaja suure ettevõtmise kohta oli ülevoolavalt positiivne. Noored õpetajad olid tasemel ja suutsid haarata väikeste õppurite tähelepanu ning sütitada neis uudishimu sudoku maailma vastu. Peale sudoku tundi ei suutnud nii mõnigi õppur oma sudokuvihikut käest panna ning pusis edasi vahetunnis, peale tunde ja koduski.

Mina soovin tänada 7.a klassi, kes olid nõus seda ettevõtmist minuga alustama ja lõpule viima. Kindlalt ootavad meid ees veel mitmed toredad matemaatika ja loogika alased ettevõtmised.

Kerdi Mihhailova
matemaatikaõpetaja ja sudokufänn

Kategooriad: Uudised