„Sakslased” pealinnas kultuuri nautimas

Avaldatud

Meie kooli saksa keele õppijad tegid 6. märtsil silmaringi laiendava kultuurireisi Tallinna. Sompus ilm päästis meid vihmast.

Tallinna Suurgildi hoones on juba mõnda aega avatud ühe meie kuulsaima laulja Georg Otsa 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus. Asjatundliku giidi saatel tutvusime rohkete fotodega, kuulasime-vaatasime tema esinemiste lindistusi, imetlesime tema joonistusi ja tema enda kavandatud lavakostüüme. Kõige suuremat üllatust pakkusid Georg Otsale saadetud fännikirjad, enamasti Venemaalt ja Soomest. Need täitsid väljapaneku kahte seina, kuid ometi oli see vaid kaduvväike osa tema talendi imetlejate ja austajate kirjadest.

Niguliste kiriku muuseumis pajatas giid meile palju huvitavat näituse „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna” kohta. Kuna päris paljude jaoks oli see esmakordne käik sellesse kuulsasse kunstivaramusse, siis saime lisaks veel infot maailmas väga kuulsate Bernt Notke maali „Surmatants” ja Hermann Rode altari kohta.

Jäime kõik selle imelise ja hariva päevaga väga rahule. Hiljem avaldati soovi korraldada veel midagi samalaadset.

Siinjuures sügav kummardus ja tunnustus kõigile õpilastele suurepärase käitumise eest. Meie mõlemad giidid ei jõudnud meie õpilasi ära kiita ja rõhutasid, et sellise huvi ja tähelepanuga kuulavad õpilased on muutunud lausa harulduseks.

Eks iga võõrkeel vahendab ju ka selle maa ja rahva mentaliteeti. Sakslased on tuntud oma viisakuse ja korrektsuse poolest. Küllap on meiegi „sakslastele” midagi külge jäänud!

Saksa keele õpetaja
Tiia Reiksaar

Kategooriad: Uudised