Sindi Gümnaasium kogemusi omandamas ja seiklemas Varnas, Bulgaarias

Avaldatud

28.11.-02.12 toimus järjekordne Erasmus+ projekti „Master” kohtumine Varnas.

Sel korral oli põhiteemaks kodanikuks olemine ja sellega kaasnevad kohustused, lisaks keskkonnasäästlikkus ja taastuvenergia.

Osales 6 partnerkooli Euroopast – Portugal, Itaalia, Sloveenia, Rumeenia, Eesti ja vastuvõtjana Bulgaaria. 

Sindi Gümnaasiumist käisid kohtumisel 5 õpilast: Pirjo-Liis Parts, Dana Mohnja, Antti Riiet 9A klassist ja Emma-Liisa Aleksandrov, Rait-Renee Kaevand 10A klassist ning õpetajad Maia Agar ja Silva Sikk.

Vastuvõttev kool on majanduskallakuga kutsekool, mis sobib vägagi kokku meie ettevõtliku kooli teemaga.

Saime tutvuda koolimajaga. Õpilased osalesid rühmatöödes, kus arutati aktuaalsetel teemadel. Enne kohtumist oli vaja läbi lugeda raamat, mille sündmustik oli võetud reaalsest elust. Selle põhjal valmis kohapeal rühmatööna video.

Toodi välja õpilaste arvates iga riigi kõige suurem murekoht. Arutleti püstitatud teema üle ja prooviti leida riikide koostöös sellele lahendus. Aruteludesse ja loomesse olid kaasatud kohalikud eksperdid.

Õpilased elasid peredes, kus omakorda said tutvuda Varna pere igapäevaeluga.

Vaatamata külmale, vihmasele ja tuulisele ilmale tutvusime kohaliku looduse ja vaatamisväärsustega sõites ühel päeval mööda rannikuäärset teed põhja poole, teisel päeval lõuna poole. Kahjuks jäid kuulsad kuldsed ja valged liivad ning Must meri seekord puutumata, kuid kohalikku maitsvat toitu nautisime küll. 

Järgmine kohtumine saab toimuma veebruaris ning seekord võtame  külalisi vastu meie, Sindi Gümnaasium.

Kategooriad: Uudised