Sindi Gümnaasium rahvusvahelise projekti raames Portugalis

Avaldatud

23.-28.oktoobrini külastasid Sindi Gümnaasiumi õpilased ja õpetajad Erasmus+Group Mobility of School Pupils projekti “Multisystem Approach for Students to save The European Rights and the fundamental values” raames Portugali. Meie kooli esindasid Vanessa Viikoja, Ketlyn Kuldma, Adrian Divonin, Andre Aadamsoo, Roger-Andreas Pedak, õpetaja Merike Lilleleht ja õppealajuhataja Marika Merirand.

Kui Eestimaal oli selleks ajaks juba sügis kätte jõudnud, siis Lissabon võttis meid vastu suvise soojuse, roheliste puude ja õite iluga. Kuna tegemist on rahvusvahelise projektiga, siis olid kohal veel grupid Rumeeniast, Sloveeniast, Itaaliast ja Bulgaariast. Kohtumise teemaks oli väärikus, abivalmidus, teadlikkus, sisserändajate- ja rahvusvähemustega seonduv. Esimesel päeval pidid kõik meeskonnad tutvustama üksteisele oma maad ja kooli. Teisel päeval pidas noor esineja loengu teemal „ Inimõigused ja naiste väärikus”. Päeva lõpuks pidid õpilased tegema valmis ja esitama manifesti. Õpilastele toimusid erinevad teemakohased põnevad töötoad ja arutelud. Elevust tekitas meeskonnamäng, kus väga lihtsate vahenditega tuli ühiselt kokku panna kõige kõrgem torn. Seda proovime kindlasti ka oma koolis.

Võimalus oli külastada pagulaskeskust ja kohtuda pagulastega Etioopiast, Afganistanist ja Somaaliast ning kuulda, miks nad on pidanud lahkuma oma kodumaalt ja valinud oma uueks elukohaks Portugali.

Oma reisi ajal külastasime Portugali pealinna Lissaboni, mis asub Atlandi ookeani rannikul, Tejo jõe suudmes. Viibisime ka ühes Portugali kaunimas suvituslinnas Cascais, kus oli meeldivalt soe ja mõnus liivarand. Kindlasti jäävad meelde ka Sintra vanalinna kitsad tänavad ja kogu Portugali maaliline loodus.

Oleme jälle ühe kogemuse võrra rikkamad. Õpilastele oli see hea võimalus praktiseerida oma inglise keele oskust. 

20.-24.veebruarini 2023 ootame kõiki erinevate riikide sõpru külla Sindi Gümnaasiumi.

Marika Merirand
Õppealajuhataja
Merike Lilleleht
Õpetaja

Kategooriad: Uudised