Sindi Gümnaasiumi õpilased ja õpetajad õppimas Sloveenias

Avaldatud

Erasmus+ projekti „MASTER” raames oli Sindi Gümnaasiumi õpilastel ja õpetajatel võimalus tutvuda Sloveenia koolisüsteemiga ja selle riigi looduse ning kultuuriga.

Kohtumine toimus 19.-23.september väikeses linnas nimega Ravne na Koroškem.

Selles projektis osalevad peale meie ja Sloveenia kooli veel koolid Portugalist, Rumeeniast, Bulgaariast ja Itaaliast nii, et igati rahvusvaheline seltskond.

Projekti peamisteks eesmärkideks on lähemalt tutvuda inimõiguste hartaga, süvendada võrdse kohtlemise printsiipe, vähendada kiusamist ja stereotüüpset mõtlemist.

Kohtumisel said õpilased osaleda mitmetes töötubades, arutleda ning väidelda selle üle, kas Euroopas on ikka kõigile inimõigused ja võrdne kohtlemine tagatud ning kuidas leida probleemidele lahendusi.

Stereotüüpse mõtlemise vähendamisele aitas kindlasti palju kaasa see, et õpilased elasid peredes ja said võimaluse igapäevaelus aktiivselt osaleda.

Lisaks nn. õppetööle klassis saime osa ka suurepärasest kultuuriprogrammist. Tutvusime Sloveenia pealinna Ljublijanaga ja muidugi suurepärase loodusega. Eesti suhteliselt tasase pinnaga võrreldes ümbritsesid seal meid mäed ja orud. Oli võimalik vaadata alla nii öelda pilvepiirilt. Ka Austria Alpid ei olnud kaugel. Riik ise jättis väga sügava mulje – puhas, korras, maapiirkonnas inimestele kõik teenused kättesaadavad, bussiliiklus tihe jne. Tekkis tunne, et inimestest hoolitakse.

Lõpetuseks võib öelda, et reis oli nii õpetlik kui ka nauditav vaheldus igapäevasele tööle.

Õpilaste muljeid saab lugeda siit.

Silva Sikk
Inglise keele õpetaja

Kategooriad: Uudised