Sindi Gümnaasiumis algas kooliaasta sportlikult

Avaldatud

Kolmapäeval, 16. septembril 2015 toimus Sindi Gümnaasiumis spordipäev. Spordipäeva eesmärgiks oli propageerida tervislikke eluviise ja liikumise olulisust ning alustada kooliaastat aktiivselt ja meeleolukalt.
Spordipäev oli sisutihe. Päev algas 4 kilomeetrise matkaga kooli hoovist Indriko talu õuele, kus toimusid sportlikud mängud. Saabudes sihtkohta, said lapsed natuke hinge tõmmata ja süüa, mille järel toimusid saapaviske-, teatejooksu- ja võrkpallivõistlused. Saapaviskes toimus poiste ja tüdrukute vahel tihe rebimine. Teatejooksuski oldi tasavägised.
Võrkpalli võistlused olid hoopis isesugused. Reeglid, kuidas seda mängu mängiti, olid harjumuspärasest erinevad. Selleks, et oleks huvitavam, moodustati kaheliikmelised paarid. Kummalgi pool võrku oli kaks paari, kes hoidsid endi vahel valget lina, mille abil püüti topispalli üle võrgu vastasmeeskonnale visata ning ühtlasi tuli valge linaga ka pall kinni püüda. Kui pall maha kukkus, sai vastasvõistkond punkti.
Lisaks füüsilisele liikumisele, oli spordipäeval esindatud ka mõttesport. Peale sööki püüdsid esimesed ja teised klassid läbi A4 paberi pugeda. Kes terve klassiga läbi ei mahtunud, pugesid läbi paberi ühekaupa. Eriliselt tublilt õnnestus paberist läbi pugemine õpetaja Eneli Arusaare klassil.
Kui mängulised tegevused olid lõppenud, toimus tagasimatk kooli juurde. Päev oli tore ja täis rõõmsat kilkamist. Spordipäeva eestvedajateks olid kehalise kasvatuse õpetajad Nanni Kull ja Katrin Kallit ning spordipäeva aitasid korraldada õpilased Margit Viies, Liset Akkaja, Jaanika Raudvee ja Evelin Männiste.
Kristin Mei
huvijuht
DSC_0056DSC_0090
DSC_0108 DSC_0110 DSC_0113 DSC_0162 DSC_0169 DSC_0178 DSC_0187 DSC_0194 DSC_0226 DSC_0233 DSC_0243 DSC_0250 DSC_0254

Kategooriad: Uudised