Tähistasime Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva

Avaldatud

Täna, 3. jaanuaril tähistas Sindi kogukond Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva. Vaherahu Eesti ja Nõukogude Liidu vahel algas 1920. aastal kell 10.30. Täna täpselt samal kellaajal kogunesid 103 aasta taguse sündmuse mälestajad Sindi vanal kalmistul, et meenutada ja austada sõjas langenud sõdureid. Kõne pidas Eesti Apostliku õigeusu kiriku ülempreester Ardalion, auvalves seisid lipuhoidjad. 

Kell 11.30 kogunesid mälestajad Sindi gümnaasiumis langenute mälestustahvli juurde. Auvalves seisid lippudega ka meie kooli õpilased Ryan-Anthon Tamme ja Adrean Anufriev ning õpetaja Merike Meidra ja huvijuht Laura Vadam. 

Kõne pidasid Riigikogu ja Eesti lipu seltsi liige Marko Šorin ning Tori vallavanem Lauri Luur. Kohalolijatele esinesid Ülle Ots ja John Silver Mitt. 

Oma mõtteid avaldas Sindi gümnaasiumi 5a klassi õppur Sten Eric Hansen, kes ühtlasi kandis ette enda kirjutatud isamaalise loo sõnad. Samuti kinkis Sten Eric kaaskõnelejatele ehk vallavanemale ja riigikogu liikmele enda kootud sinimustvalged rinnamärgid. 

Eesti lipu selts omakorda edastas Stenile omapoolsed tänusõnad ja ulatas noormehele uhke tänukirja, kiites teda järjepidava märkamise ja panuse eest. 

Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva tähistamine on Sindis pikaaegne traditsioon. Täname meie õpilasi ja õpetajaid abi ja osaluse eest.

Kategooriad: Uudised