Tänupäev

Avaldatud

2012/2013 õppeaasta tublimad õpilased olid 29. ja 30. mail kutsutud direktori tänuvastuvõtule.

On rõõm tõdeda, et Sindi Gümnaasiumis õpib arvukalt andekaid lapsi, mistõttu korraldasime direktori vastuvõtu parimatele õpilastele ka käesoleval aastal kahes osas.
Valdav osa õpilastest olid kutsutud vastuvõtule eelkõige selle pärast, et nende õppeedukus on hea ja väga hea ning käitumine eeskujulik. Kutsutute seas oli aga ka õpilasi, kes ei ole pühendunud õppijad, kuid on pühendunud sportlased ja saavutanud väga häid tulemusi erinevatel spordialadel.
Vaieldamatult oli tegu Sindi Gümnaasiumi parimate õpilastega. Just nemad kujundavad kooli mainet, mis minu andmetel on aasta aastalt paranenud. Loomulikult ei oleks aus välja tuua üksikuid nimesid, kes on olnud parimad mainekujundajad, sest mulje koolist kujuneb ühistegevuse tulemusena.
Loodan, et osalemine Tänupäeval andis innustust olla veelgi parem õpilane või tekitas soovi saada ise järgmisel aastal Sindi Ööbikuks. Või siis hoopiski tulla olümpiavõitjaks. Võit on aga juba see, kui uuel katsel ületada oma senist parimat tulemust. Iga uus võit annab aga oskusi ja teadmisi. Oskused ja teadmised annavad vabaduse. Vabaduse olla tulevikus just see, kelleks unistatakse saada.

Ei ole midagi tähtsamat siin maailmas kui vanemate hool ja armastus. Ja Sindi Gümnaasiumi Tänupäeval osalenud vanemad on seda hoolt ja armastust oma lastega jaganud. See on andnud lastele võimaluse südamerahuga mõelda oma igapäevastele tegevustele ja pühenduda õppimisele, mistõttu kasvavad neist enesekindlad ja edukad inimesed. Meie, kõrvalseisjad, ei tea kui suurt tööd ja vaeva vanemad oma laste kasvatamisel näevad. Kuid me teame, et suurim töö laste kasvatamisel toimub kodu seinte vahel. Küll oleks tore, kui saaks võluda hoolivatesse ja armastavatesse peredesse veel lapsi juurde, et õnnelike laste osakaal suureneks veelgi.

Tänupäevad olid korraldatud küll eelkõige õpilaste ja lastevanemate tunnustamiseks, kuid me ei tohi alahinnata õpetajate panust. Tean, et nii mõnigi kord on õpetajad pidanud minema tundi mitte kõige paremas meeleolus. Aga õpetaja on ju nagu näitleja, kui klassiuks avaneb, siis on tal õigus ja ka kohustus olla vaid õnnelik.
Tal ei ole õigus teha ära pool tööd, sest sellest sõltub Eesti hariduse tulevik. Kuigi ka õpetaja on loomeinimene, ei saa ta töötada siis, kui tuju on, nagu teevad seda teised loomeinimesed – kunstnikud ja kirjanikud. Ta peab olema 100% vormis. Iga päev ja iga tund.

Tänan Teid kõiki koostöö eest! Loodan, et ühise pere tunne ja hoolivus üksteisest ei kaoks meist kunagi!

Kooli direktor

2013 Vastuvott22013 Vastuvott12013 Vastuvott3
Fotograafi tehtud pilte saab tellida fotoäris Pildikoda, mis asub aadressil Rüütli 16/Nikolai (Kadri kohviku kõrval).

Kategooriad: Uudised