Tänupäeval tunnustas Sindi Gümnaasium oma parimaid õpilasi

Avaldatud

Tänupäeval saabunud õpilasi, nende vanemaid, õdesid ja vendasid tervitasid koolimaja fuajees asuva J. C. Wöhrmanni büsti ees seistes kooli direktor Ain Keerup ning Margit Rebane, direktori asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal. Kohustuslikku kätlemist taoline pidulik tervitus ei eelda, aga kui lapsevanemad soovivad kätt anda, siis sobib seegi etiketi juurde.
Kooli aulasse kogunenud õpilasi ootas poodiumi ette asetatud laual hulk punase vahtralehe kujulise logoga varustatud väärtuslikke kingitusi. Aga enne kõige oodatuma osa juurde asumist alustati püsti tõusmisega, et laulda Sindi gümnaasiumi laulu. Sõnad on kirjutanud Ene Michelis ja viisistanud Kristel Reinsalu. Mõlemad sama kooli vilistlased. Kahe salmiga laulu refräänis lauldakse: „Kodust algab kõik – / sa kodust ikka hooli, / on tähtsad ema, isa, vennad ja ka õed. / Kuid ära iial unusta sa kooli, / kus selgeks said sul mitmed elutõed.“
Järgnes direktori sõnavõtt, millest koorus üks huvitav mõttelõng, mis oma korda andis põhjust leidliku ja sümboolse tähendusega kingituse tegemiseks. „Mõnikord on ka suvel selline tunne, et pane või kindad kätte. Aga tänastel noortel käib kogu elu sõrmede vahelt läbi,“ arutles direktor ja tekitas kuulajas põnevalt kulgema lastud mõttekäigu edasise avanemise ootust. „Kuidas sa muidu nutiseadme abil suhtled? Ikka sõrmedega. Mõeldes õpilastele saidki kõik tunnustatavad kingituseks kindad. „Aga need ei ole tavalised kindad, aga ei ole ka võlukindad, vaid nutikindad.“ Muidugi kooli logoga, et sunnitult ilma tujukusega arvestades kindaid kätte tõmmates ei unustataks ka suvel Sindi gümnaasiumi õpilaseks olemist.
Tunnustatud said 40 õpilast. Ka need neli, kes tüdrukute ansamblis vahepala laulsid. Tänuõhtu lõppes suure tordi söömisega.
Artikkel: Urmas Saard
014
Foto: Urmas Saard
002
Foto: Urmas Saard
005
Foto: Urmas Saard

Kategooriad: Uudised