Tartu Tervisehoiu Kõrgkooli tudengid Sindi Gümnaasiumis

Avaldatud

6. detsembril külastasid meie kooli Tartu Tervisehoiu Kõrgkooli tudengid, kes andsid loenguid seoses hügieeni ja esmaabiga. Loengut andsid Mirell Karuks, Linda Heero, Egle Erm ja Kristiina Kesküla.

Hügieeni loengud olid algklassidele. Egle ja Kristiina andsid suuhügieeniga seoses loenguid 2. ja 4. klassidele ning Mirell ja Linda andsid kätehügieeniga seotud loenguid 1. ja 3. klassidele. Suuhügieenis toodi välja hammaste pesu olulisus ning millised on tagajärjed, kui hambaid ei pesta. Kätehügieenis arutati, miks peab käsi pesema ja kuidas seda teha. Seejärel õppisid kõik õpilased õiget kätepesutehnikat ning said UV lambi alt vaadata, kui puhtaks või mustaks nende käed jäid.

Esmaabi loengud olid 5. ja 7. klassidele. Esmaabis räägiti, millisel puhul üldse esmaabi antakse, aga põhiliselt keskenduti elustamisele. Räägiti elustamise põhimõtetest ning näidati ka nukk Priidiku peal, kuidas elustamine käib. Seejärel said kõik õpilased ja õpetajad ka ise proovida, kuidas elustatakse.

Aitäh, tudengid, kes meid külastasid! Loodetavasti jätsid õpilased meelde mõne fakti, kuidas aidata inimesi ja kuidas hoida ennast puhtana.

Kategooriad: Uudised