Teadushommik 8.- 12. klassidele

Avaldatud

29.09 toimus Sindi Gümnaasiumis “Teadushommik”. 

Kell 8 kogunesid 8.-12. klasside õpilased aulasse, et pidada dialoogi õp. MihhaiIlovaga teemadel: “Mis on teadus?”, “Teaduse areng”, “Mõned tähtsad leiutised” ja “Mõned teadlased ja nende panus”. 

Peale pudru söömist lisandusid ka 7. klasside õpilased, et osa saada Ahhaa teadusteatri etendusest. Teadusteater käis “Teadlaste Öö Festivali” raames igas maakonnas ühes koolis ning meie kooli oli Pärnumaal see õnnelik kuhu nad tulid. Etendus sisaldas elektri tundmaõppimist, ainete põlemisprotsesse, aurustumist jpm, kõiki katseid saatsid teadlaste toredad seletused kuidas ja miks midagi toimus.

Teadushommik lõppes kahe töötoaga igale õpilasele 8.- 12. klassist. Töötubade sisu korraldasid õp. Ojasoo, õp. Lensment, õp.Tõniste ja õp. Mihhailova ning need sisaldasid matemaatilist loogikat, katapuldi ehitamist, NASAga tutvumist, programmeerimist ja da Vinci silla ehitamist. Tänud õp. Uussaar, õp. Sikk ja õp. Tannebaum, teile kes te aitasite töötube läbi viia.

Hommik oli sisukas. Sai arutletud, vaadeldud katseid, ise läbi katsetatud- julgus proovida ja katsetada ning mõelda teistest erinevalt, seda julgust süstis see hommik nii mitmessegi õpilasesse ning huvi teadusainete vastu loodetavasti kasvas Sindi Gümnaasiumi õpilastes.

Matemaatika- ja füüsikaõpetaja

Kerdi Mihhailova

Kategooriad: Uudised