Toimus maakonna koolide saksa keele päev

Avaldatud

4. detsembril tulid Pärnu Keskraamatukogu saali kokku kõik maakonna koolides saksa keele õppimist alustanud 6. klasside õpilased ja praegu 5. klassis õppivad saksa keele huvilised.
Üritus toimus Püha Nikolausi päeva tähistamise raames, mis on  6. detsembril saksakeelsete maade kultuuriruumis väga oluline päev enne jõulusid.
Nii kuulasime alguses lugu Püha Nikolausi ajaloolise traditsiooni tekkimisest. Peale seda esines iga kool oma kavaga: kes laulis, esitas lühinäidendi või mängis pilli. Meie kooli esindasid Märt Jaanus Tammann (6.b klass) ja Sigrid Riik (6.a klass) oma muusikapaladega.
Peale seda moodustati võistkonnad mängude ja viktoriini läbiviimiseks. 5. klass tuhises läbi maja ja lahendas erinevaid Saksamaaga seotud ülesandeid. 6. klass osales põnevas viktoriinis ja meisterdas Püha Nikolausi.
Elevust ja põnevust pakkunud päev lõppes paari tunni pärast taas saalis, kus jagati auhindu võitjatele ja head tegeva ning rõõmu toova Nikolausi eeskujul väikseid advendipakke kõigile osalejatele.
Meie kooli õpilased olid edukad. 5. klassi üks võistkond sai 2. koha. 6. klassi individuaalarvestuses sai Sigrid Riik 2. ja Karit Hansberg 3. koha.
Õp. Tiia Reiksaar
IMG_6003
 
IMG_5996
IMG_5969
IMG_5971
IMG_6000

Kategooriad: Uudised