Tom Sawyer ja tassike teed

Avaldatud

Esmaspäeval, 4. novembri udusel ja vihmasel hommikutunnil alustas 10.a klass sõitu pealinna poole, et tegeleda keeleõppega natukene teistmoodi kui tavaliselt.

Koolipäev Tallinnas algas inglise keele tunniga, mis toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia vastvalminud ning suurepärase akustikaga kontserdisaalis. Seekordse tunni viis läbi „American Drama Group”, kelle esituses vaatasime lapsepõlvest tuntud tegelase Tom Sawyer’i seiklusi. Näitlejad esitasid oma osi väga heas inglise keeles, kasutades oskuslikult ajastule vastavat lõunaosariikide aktsenti. Väga toredale etendusele andis lisaboonuse kontserdisaali eripärane arhitektuur.

Peale söögivahetundi „Solarise” kaubanduskeskuses ja värskendavat jalutuskäiku Tallinna vanalinnas jätkus päev vene keele tunniga Vene Muuseumis. Selles tunnis tutvusid õpilased tee kasvatamise ja Euroopasse jõudmise ajalooga ning said teada, millal ja kuidas sai tee joomisest vene kultuuri osa. Meile räägiti vene tee joomise eripärast, õppisime teemaga seotud sõnu ja väljendeid ning tunni lõpus oli ka praktiline ülesanne – jõime teed vene traditsioone järgides.

Kahjuks lõppes eriline koolipäev üsnagi tavalisel moel: tuli asuda koduteele. Kuigi päev oli tunduvalt pikem, kui harilikult, võlus see meid oma uudsuse ja põnevate seikadega.

Silva Sikk

Kategooriad: Uudised