Ugala teatri etendus hoolimisest ja armastusest

Avaldatud


Esmaspäeval, 15. jaanuaril oli 8a klass Endla teatris, kus vaadati Viljandi Ugala teatri külalisetendust „Vai-vai vaene Vargamäe” ehk „Tõde ja õigus”.
Urmas Lennuki autorilavastus oli muusikaline rännak läbi värvide, nalja ja pisarate Anton Hansen Tammsaare teose „Tõde ja õigus” põhjal, mille käigus kohtuti romaanisarja esimese osa olulisemate tegelaste ning sündmustega.

Lavastus jutustas noorele vaatajale kokkuvõtvalt ja lühidalt neile mõistetavas võtmes ümber Tammsaare romaani ning andis vaatajatele esmase pildi Andresest, Pearust ja teistest olulistest tegelastest.
Lavastaja tahtis sellega edastada tänapäeva noorte jaoks sellel kaugel ajal olnud probleeme, mis pole oma aktuaalsust kaotanud ka tänases inimeste maailmas  ning juhtida tähelepanu meiegi elus olevatele kitsaskohtadele. U. Lennuk on ise oma lavastuse kohta lausunud: „… see on lugu mehest, kes ei julgenud olulistel hetkedel kallistada neid, kes talle kallid olid. Aga – iga laps teab, ka kõige väiksemgi, et meie elupäevadel pole mingit mõtet, kui puudub armastus. Kallistage ja laske end kallistada. Siis ei lähe ilm hukka.”
Meil kõigil tuleks  mõelda sellele, et me ei tähtsustaks üle arutut rabelemist töö nimel ja et me ei unustaks enda kõrval elavat inimest, et me  märkaksime armastada ja jagada hingesoojust kõigile, kes on meiega seotud nii tööl, koolis kui ka kodus. Et me ei kardaks väljendada tundeid, mis on nagu soe suvine vihm põuas longu vajunud taimedele.
8a klassijuhataja Tiia Reiksaar

Kategooriad: Uudised