ÜHE ELUTÖÖ MÄLESTUSEKS

Avaldatud

Kui keegi astub ringmängust välja, siis jäävad tuleviku aastaid saatma mälestused. Mõned kustutavad selle silma pilgutamata kergekäeliselt, teiste jaoks jääb alatiseks südamesoppi kustumatu valgus kokkupuutest, mis pani saatuse rajad ristuma.

2004. aastal, kui tulin Sindi Gümnaasiumisse, sai minu kolleegiks matemaatikaõpetaja TATJANA VIKS. Pikkamööda õpid kõiki uusi kolleege lähemalt tundma. Humanitaari ja germanistina võisin esialgu kaugelt imetleda matemaatikut, kelle elu sisuks oli täpsus, süsteemsus, väljapeetud rahulikkus ja elu korrastavad printsiibid, ka kodanikujulgus, mis tegelikult on ausus.

Nagu Endel Lippmaa, universaalgeeniusest füüsik on öelnud: „Matemaatika on aju pühapäev“. Matemaatika mitte ainult et aitab korrastada mõtteid, vaid aitab ka tühiseid mõtteid kõrvale jätta.

Tatjana Viks on töötanud Sindi Gümnaasiumis 42 aastat. Olnud kunagi ühe problemaatilise klassi juhataja, käisin mitmetes erinevates tundides oma „kirstunaelu” jälgimas ja alles siis sain kogeda Tatjana Viksi tõelist pedagoogilist meisterlikkust. Nägin, kuidas matemaatika õpe oli tehtud jõukohaseks igaühele seeläbi, et õpetaja kasutas õpetamisel suurepärast metoodikat ja tunni lõpul pidin oma kolleegile ütlema, kuidas minul ei olnud oma kooliajal õnne puutuda kokku mõne sellise matemaatikaõpetajaga, kes oleks pannud mind seda nii vajalikku ainet armastama ja väärtustama.

Nüüd olen tänulik, et mul oli au kogeda sellist kolleegi ja saada kinnitust maailmas ammu teada arusaamale, et matemaatika on aluseks kogu universumi toimimisele, nii looduses kui ka kunstis või muusikas. Et matemaatikat saab hakata mõistma siis, kui selle toob meieni õpetaja, kes
valdab meisterlikult õpetamise kunsti.

Kõigi nimel, kellel oli/on au puutuda kokku selle tagasihoidliku koolmeistriga.

saksa keele õpetaja
Tiia Reiksaar


Tori Vallavalitsus tunnustas Õpetaja Tatjana Viksi tänukirjaga pikaaegse töö eest matemaatikaõpetajana Sindi Gümnaasiumis. Tänukiri koos kooli meene ja lilledega antakse üle teisipäeval, 31.oktoobril õpetajate koosolekul.

Kategooriad: Uudised