17 apr.

Ainus, kes viitsis niimoodi jamada

Sirly Pihlak on töötanud sotsiaalpedagoogina enam kui kuus aastat Vändra gümnaasiumis, alates käesolevast kuust jätkab ta sama kutsumusega Sindis. Millised on laias laastus sotsiaalpedagoogi tööülesanded? Seda püüab Pihlak Külauudiste infoveski palvel lugejatega jagada. Aga esmalt räägib ta mõne sõnaga iseendast.

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: http://www.kylauudis.ee/2019/04/16/ainus-kes-viitsis-niimoodi-jamada/

Foto ja artikkel: Urmas Saard
www.kylauudis.ee

17 apr.

9.a klass Berliinis

Saksamaa pealinn võttis meid vastu ebatavalise jahedusega, mida juhtub aprillis üsnagi harva. Kuigi puud olid hiirekõrvus ja mõned liigid koguni lopsakas roheluses, ei suutnud vinge jäine tuul meid, põhjamaalasi, heidutada. Panime niisama vapralt vastu nagu valges õiterüüs kirsi- ja ploomipuud ning peenardel õitsevad hüatsindid, tulbid ja nartsissid.

loe edasi …

15 apr.

Pärnumaa jutuvestjate konkurss

Meie kooli esindasid konkursil Braian Kulp ja Merilin Haasma. Jutuvestjatel tuli esitada muistend, legend või katkend Kalevipoja lugudest. Braian ja Merilin jutustasid legende Sindist ja Pärnust.
Jutuvestjaid oli kokku 24.

Merilin (eelmise aasta laureaat) sai kiidusõnu hea jutustamisoskuse eest.
Braian saavutas 1. koha. Tema suutis ära võluda nii publiku kui žürii.

Oleme rõõmsad, et emakeelest lugu peate.

Õp Eneli Arusaar

15 apr.

Lihavõtte linnuvaatluspäevad

Juba 1998.aastast korraldab Eesti Ornitoloogiaühing igal kevadel ühel nädalavahetusel nn. kevadvaatluspäevi. Vaatluspäevad on ühitatud ülestõusmis pühadega ja neid nimetatakse lihavõtte linnuvaatlusvaatluspäevadeks. Looduses käijad ja lindudest huvitatud inimesed registreerivad kõik kohatud linnuliigid ja iga linnuliigi arvu. Ürituse eesmärk on tutvustada Eestimaa linnustikku ja nende probleeme. Selliste ürituste kauaaegse läbiviijana julgen väita, et alati on osavõtjad jäänud üritustega rahule ja saanud palju uut lindudest teada.
Sel kevadel koguneme laupäeval 20.aprillil kell 8 Sindi linnavalitsuse hoone ette. Sealt liigume parkidesse ja Pärnu jõe äärde. Retke korraldaja Sindi Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja Eedi Lelov soovib rohket osavõttu ja head vaatlusilma. Vaatlusretk kestab ca 1,5 tundi. Soovitan osavõtta seitsmendate klasside õpilastel, kuna nende bioloogia õppekavas on teema linnud ja nendega seonduv. Sellelt kevadiselt retkelt saab üht-teist õpikutarkusele lisaks. Võimaluse korral võtke binokkel kaasa.

11 apr.

Tagasihoidlikkus peidab paljutki

Kaks tagasihoidlikku Sindi kooli piigat käis emakeeleolümpiaadil, kuhu nad jätsid vägagi selge ja sügava jälje.

Merilin Haasma 5.a klassist ja Sirel Silvia Mäesalu 6.a klassist osalesid reedel, 5. aprillil piirkondlikul ainekonkursil. Mõlemad tüdrukud olid äärmiselt tublid: Merilin sai II koha (30 osavõtja seas) ja Sirel Silvia III koha (29 osavõtja seas).

Suur rõõm on õpetada lapsi, kes on huvitatud, entusiastlikud, tahavad ennast proovile panna ja võtavad heal meelel mõõtu oma eakaaslastega. Aitäh teile, tüdrukud!

Raili Juss
eesti keele õpetaja

11 apr.

Loomaprojekt


Sindi Gümnaasiumi 2.A ja 2.B klass tegelevad sellel õppeaastal projektiga “Eesti loomad”.
Õpetaja Eedi Lelovi juhendamisel kasvatame oma klassides jahumardikaid vastsest valmikuni. Jahumardikad kasvavad oma “hotellides”

Tiia Heintalu ja Merike Meidra

08 apr.

Emakeeleolümpiaadil

5. aprillil Paikuse Põhikoolis toimunud emakeeleolümpiaadil osalesid järgmised Sindi Gümnaasiumi õpilased:

4.a Merili Linnas, Braian Kulp
4.b Ike-Joel Järv, Mia Mirell Klaanberg
5.a Merilin Haasma
5.b Lisette Laanepõld
6.a Sirel Silvia Mäesalu
6.b Melani Luuk, Annika Oro

08 apr.

Sindi gümnaasium austas oma vilistlast ja teisi Tori vallast pärit Asutava Kogu liikmeid

Sindis austati meenutuste kildudega nelja praegusest Tori vallast pärit Asutava Kogu liiget. Kogunemisel Julius Friedrich Seljamaa monumendi juures osalesid sajad Sindi gümnaasiumi õpilased ja nende õpetajad, samuti Sindi Naisliidu ja Sindi ajalooklubi liikmed, riigikogu liige, Tori vallavanem ja teised.

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: http://www.kylauudis.ee/2019/04/05/sindi-gumnaasium-austas-oma-vilistlast-ja-teisi-tori-vallast-parit-asutava-kogu-liikmeid/

Foto ja artikkel: Urmas Saard
www.kylauudis.ee