18 okt.

Robotid 2.a klassis

Meie kutsusime külla õp Signe, kes rääkis meile robootikast. Robootika on õpetus robotite ehitamisest ning programmeerimisest. Robotid on abiks programmide õpetamisel. Programmeerimine aitab arendada suhtlemisoskust. Samuti on võimalik robotitega õppida lahendama igapäevaseid probleeme. Meil küll tekkis huvi.

Aitäh õp Signele.
Tänulikud õpilased ja õp Eneli

16 okt.

Juhan Uppin ja päkarauakannel

Juhan Uppin on erakordne nähtus Eesti muusikas, kes kannab täie õiguse,au ja väärikusega kahekordse lõõtsakuninga tiitlit. Rahvusvahelisel muusikapäeval esines ta Sindi raamatukogus päkarauakandlel. Saime teada, kes on Juhan Uppin ja mis on päkarauakannel. Päkarauakandlel kõlas ka Arvo Pärdi “Ukuaru valss”. Meil silmad särasid.

Tänutundega 2.a, 2.c, 3.c, 4.c ja 5.a kl õpilased ja õp Eneli ja Jelena.

16 okt.

Õpioskuste võistlus

10. oktoobril toimus Pärnu Tammsaare koolis 6. klasside õpioskuste võistluse piirkonnavoor. Osales 18 võistkonda: Pärnu linna koolidest 10 ja Pärnumaa koolidest 8.
Vastuvõtt Tammsaare koolis oli väga sõbralik. Võistlus hästi organiseeritud ja läbi mõeldud. Siinkohal tänusõnad Pärnu linna üldhariduse peaspetsialist Virve Laubele.
Meie kooli esindasid 6.a klassi õpilased Merilin Haasma, Kaari Kasemaa, Evelin Saulite, Pirjo-Liis Parts ja Kaspar Järv. Tänu nutikusele ja meeskondlikule koostööle saavutasid nad Pärnumaa koolide arvestuses II koha.
Aga midagi ei sünni hetke ja päevadega. Klassijuhatajana tänan eduka võistkonna esimest klassijuhatajat Eneli Arusaart, kõiki õpetajaid, kes õpetanud ja õpetavad edu saavutanud õpilasi, ning kindlasti ka õpilaste vanemaid.

Tatjana Grigorjeva-Keerup
6.a klassijuhataja

15 okt.

Muusikal “Oliver Twist” ja 2.a, 2.c, 3.c ja 4.c klasside õpilased

Charles Dickensi ühe tuntuima romaani värske lavaversioon viib vaatajad 1830. aastate Inglismaale ning vaatab selle põhja-ja pealiskihtide elu vaestemajas kasvanud 11-aastase orvu Oliver Twisti silmade kaudu. Oliver on nutikas poiss, kelle seiklused ja tee õnnele saavad alguse hetkel, mil vaestemaja hooldaja ta surnumatjale abiliseks müüb.

Mõned mõtted, kuidas lapsed etendusest aru said.
Andri: Oliveril oli tihti kõht tühi. Teda sunniti varastama, aga tema jäi ausaks inimeseks.
Aurora: Oliveril oli süda õiges kohas.
German: Mulle meeldisid kõik näitlejad. Veel meeldis see, et kõik poisid tantsisid.
Emilia: Selle etendusega taheti meile öelda, et varastamine küll kasulik ei ole.
Jan-Markus: Halb on elada ilma emata.
Sabrina: Mul oli kahju, et Oliver elas vaestemajas. Ta tahtis saada kokaks, sest tal oli kõht tihti tühi.
Sten Eric: Oli naljakaid kohti ka. Mulle meeldis üks pauk, mis juhtus siis, kui Bill ja Nancy kallistasid.
Kaarel: Hea oli, et Oliver sai ikkagi lõpuks kellegi, kes temast hoolis.

Etenduse lõpus olid kõik õpilased emotsionaalsed. Oli kurbust, oli rõõmu. Oli üks õnnestunud päev.
Jah, teater aitab meid hingehariduse teekonnal.

Õpetajad Eneli ja Jelena on tänulikud vanematele, kes toetavad meie külaskäike teatrisse.

14 okt.

Õppekäik Kabli Külastuskeskusesse

Meie kooli esimesed klassid käisid 10. oktoobril toredas loodusõpetuse tunnis Kabli külastuskeskuses. Sadas vihma ja siis paistis päike, aga keegi ei virisenud.
Meie giid arvas, et sel aastal oli kehv seeneaasta, aga mööda jalgrada minnes nägime nii kärbseseeni, liiva-tatikaid, pilvikuid kui ka imeväikseid nööbikuid.
Kõige imelisemad olid aga pisikesed linnud, mida me nägime linnujaamas, kus neid püüti hiigla suure võrguga. Vaatlesime, kuidas onu oskas hoida sõrmede vahel saba-tihast, sini-tihast ja käblikut. Need linnud rõngastati ja lasti vabadusse.
Lõpuks saime võileival hea maitsata, ja kiitsime ema nii hea toidu eest. Oli tore koolipäev.

10 okt.

Põnev ja õpetlik päev robotite seltsis


09. oktoobril võtsid 1.b klassi õpilased osa Code Week´i töötubadest. Koos lasteaia „Nublude” rühma lastega mängiti Bee-Pot`i, Blue-Bot`i ja Ozobot`i robotitega põrandamängu, lahendati matemaatilisi ülesandeid ja joonistati pilte. Prooviti teha ka robotitele liikumisprogramme. 45 minutit möödus lennates ja tundus, et aega jäi väheseks.

Eks järgmine kord jälle!

Täname Sindi Lasteaia õpetajat Piia Veeroja juhendamise eest!

1.b klass ja õpetaja Merike

09 okt.

Sügisnäitus 2019

Sel aastal plaanisime panna sügisnäitusele tööd kindlate teemade järgi.
1.a klass joonistas õunapuuoksa ja meisterdas hernekaunad. 1.b klass maalis pihlakakobara ja meisterdas Vincent Van Gogh`i järgi päevalilled vaasis. 1.d klassi õpilane Robin ja 1.b klassi õplased tegid vahvad aknakaunistused sügislehtedest.
2.a klass maalis teemal „ Kõik sügise värvid”.
3.a klass maalis pildid lindude rändest ja 3.b klass „ Kool sügises ja sügis koolis”.
4.a klass kujutas seeni sügisese taeva taustal ja 4.b langevaid puulehti. Vene klassid panid välja valiku töid sügise teemal.

Tulge vaatama! Galeriid saab ka vaadata siit.

Merike ja Merike