21 veebr.

Viktor Arak püsib Sindi gümnaasiumi mälestustes

Eesti Vabariigi juubelinädalal külastasid Sindi gümnaasiumis õppivad ja töötavad MTÜ Eesti Lipu Seltsi liikmed Sindi Vana kalmistut, kus puhkavad sama kooli kauaaegne juhataja Jaan Arak ning tema poeg kapten Viktor Arak, vilistlane, Vabadusristi ja Kotkaristi kavaler, kelle sünnist möödub tänavu 22. aprillil 122 aastat.

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: http://www.kylauudis.ee/2018/02/21/viktor-arak-pusib-sindi-gumnaasiumi-malestustes/

Artikkel ja foto: Urmas Saard
www.kylauudis.ee

20 veebr.

Armas koolipere, kallid vilistlased ja austatud lapsevanemad!

24. veebruaril tähistame Eesti Vabariigi 100. aastapäeva. Sindi Gümnaasium on koostöös
Eesti Lipu Seltsiga sel päeval traditsiooniliselt korraldanud piduliku lipuheiskamise Sindi
raekoja torni ja õpilased sinimustvalgete lippudega sündmust väärtustanud. Käesoleval aastal soovime seda teha eriti suurejooneliselt ning tuua Sindi raekoja juurde sümboolsed 100 sinimustvalget lippu. Koos Sindi noortega on sinimustvalgeid hoidmas Are, Tori ja Sauga noored ning erinevate organisatsioonide esindajad.

Kutsun siinjuures ka kõiki vilistlasi ja lapsevanemaid sellel olulisel hetkel olema koos meiega.

Korraldajatele teeb pisut muret lubatud jahe ilm, kuid oleme külma korral paindlikult valmis muutma oma plaane ning peale pidulikku lipuheiskamist hümni saatel ning paari lühikest tervitust liikuma rongkäiguga Sindi Gümnaasiumisse, et jätkata siis juba pidupäeva tähistamisega kooli aulas.

Oleme tänulikud, kui saaksite kaasa võtta ka väikesed käsilipud, et rongkäiku veelgi
meeldejäävamaks muuta.

Ain Keerup
direktor

20 veebr.

Rahvastepallis III koht!

16. veebruaril toimusid Sindi Gümnaasiumis Pärnu maakoolide võistlused rahvastepallis, et selgitada parim maakool 1-3 kl.
Kokku osales 9 kooli. Meie kooli esindasid Ken Vassilenko 3.d, Magnus Hartwich 3.a, Milan Lebedev 3.a, Reimo Usin 3.a, Ike Joel Järv 3.b, Endel Mattiisen 3.b, Egert Viidebaum 3. b.
Poisid olid väga tublid. Läbi pisarate ja naeru saadi lõpuks kolmas koht.

20 veebr.

Luulepäev „Armastan tavalisi sõnu“

19. veebruaril 2018 toimus Paikuse Põhikoolis maakondlik luulepäev „Armastan tavalisi sõnu“, mis oli pühendatud 20. sajandi teise poole silmapaistva vene poeedi David Samoilovi mälestusele, kes oma elu viimased 15 aastat veetis Pärnus.

Üritus, mille ettevalmistajaks ning läbiviijaks on juba seitsmendat korda Paikuse Põhikooli vene keele õpetaja Eve Tannebaum, oli organiseeritud kõrgel tasemel.
Sindi Gümnaasiumi esindas luulepäeval 10.a klassi õpilane Arseni Pilipenko.

Tatjana Grigorjeva-Keerup
vene keele õpetaja

20 veebr.

Slaavi vastlad Sindi seltsimajas

Laupäeval 17.02 Sindi seltsimajas korraldas vastlapäeva Slaavi kultuuriühing Slavjanotška. Meie kooli 1.c – 4.c klassi lapsed oma perega osalesid sellel üritusel ka. Külalisena esines kollektiiv Lätist “Russkaja kadrill”. Programmis olid südamlikud vene laulud, rahvatantsud, mängud, mõistatused, luuletused. Kõigile pakuti maiustusi, pannkooke moosiga ja sooja teed. Oli väga vahva päev!

Jelena Oleštšenko

18 veebr.

Sindi Gümnaasiumi külastasid Riigikogu liikmed

16. veebruaril külastasid Sindi Gümnaasiumit Riigikogu liikmed Kersti Sarapuu, Toomas
Väinaste ja Helmut Hallemaa Keskerakonna fraktsioonist. Toimusid kohtumised kooli
juhtkonna ja 8.-12. klasside õpilastega. Külalised tutvustasid õpilastele Riigikogu tööd ning
arutlesid erinevate hariduselu küsimuste üle. Kindlasti oli kogu koolipere jaoks parimaks
uudiseks Keskerakonna Riigikogu fraktsiooni kindel toetus, et meie kool saaks ka tulevikus
jätkata gümnaasiumina.

loe edasi …

18 veebr.

Vene laul 2018

15. veebruaril toimus Pärnu Ühisgümnaasiumis juba traditsiooniks kujunenud
festival „Vene laul 2018“.
Festivalil esinesid Pärnu linna, Pärnu maakonna, Tallinna, Tartu, Haapsalu,
Viljandi, Tabasalu, Kehra, Aruküla, Emmaste ja Jurmala koolide õpilased.

loe edasi …

16 veebr.

“Kurgisõbrad”

3.b klassi õpilased võtavad sel aastal osa Räpina Aianduskooli taimekasvatusprojektist “Kurgisõbrad”.

Üheskoos kasvatame seemnest hariliku kurgi (Cucumis sativus) ja mehhiko pisikurgi ehk kare pisimeloni (Melothria scabra) taimi ja võrdleme nende kasvu. Lisaks taimede kasvatamisele ootavad ees iganädalased huvitavad viktoriini küsimused, nädalanipp, mitmed konkursid ja võistlused ning kevadine maitsev ja tervislik saak.

loe edasi …

15 veebr.

Sõbrapäeva tähistamine

Kolmapäeval, 14. veebruaril peeti Sindi Gümnaasiumis sõbrapäeva. Vahetundide ajal said lapsed nii meisterdada kui vastata küsimustele oma sõbra kohta. Näiteks pidi ära arvama, kas sõber vahel lund ka sööb. Hiljem sai kõik vastused sõbra käest järele küsida. Nii oli võimalik oma sõbra kohta palju uut teada saada. Veel sai vahetundide ajal käia koos sõpradega stuudioruumis pildistamas. Juba eelmise nädala keskpaigast alates võeti kooli raadioruumi juures vastu tervitussõnumeid, mida sõbrapäeva raadiosaates ette loeti. Koolipäeva lõpetuseks said algklasside õpilased enne koju minekut veel aulas tantsida ja trallida. Suur tänu toredatele õpilastele ja headele abilistele!

Lisette Kandima
huvijuht

14 veebr.

Vastlapäev algklassidele

Teisipäeval, 13. veebruaril tähistati algklassidega vastlapäeva. Pärast teise tunni lõppemist seadsime sammud Sindi laululava mäe poole. Koos algklasside ja nende klassijuhatajatega olid kaasas ka gümnaasiumiõpilased, kes aitasid mäel kelgutajate turvalisust tagada. 10. klassi õpilase ja Sindi Noortevolikogu Algatusgrupi liikme Kristiina Anufrieva initsiatiivil valmistasid õpilased lastele ette ka erinevaid tegevusi ja võistlusi. Võistelda sai pikima ja lühima liu kategooriates, saapaviskes ja kada ajamises. Pärast vastlatralli kelgumäel tulime tagasi kooli, kus lapsi ootasid soe tee ja vastlakukkel.

Lisette Kandima
huvijuht