09 dets.

Hingele pai


2.a, 2.c, 3.c ja 4.c klasside õpilased otsustasid sügisel, et jõuludeks õpitakse koos selgeks erinevate maade seltskonnatantsud. 5. detsembril kogunesid õpilased koos vanematega aulasse, kus ootas ees imekaunis jõulukuusk (aitäh meie armsale koolile). Tantsud saidki tantsitud. Palju naeratusi ja rõõmu oli korraga koos. Tütred ja isad, pojad ja emad, õed ja vennad, vanaemad ja lapselapsed. Nii palju ilu!
Tantsuõpetaja Malle: “Tants on suhtlemine ilma sõnadeta”
Terry Pratchett: “Tee inimesele tuli üles ja tal on terve päev soe. Sütita aga inimese hing ja tal on soe terve ülejäänud elu”

Videot saab vaadata siit.

Õpetajad Eneli, Jelena ja Malle on tänulikud. Hing helises.

06 dets.

9a “Minu riik”


3. detsembril 2019 käis 9A klass projekti “Minu riik” raames Tallinnas.
Külastasime Toompeal Riigikogu hoonet. Nägime, kus toimuvad istungid ja sattusime vaatama ettekannet kõrghariduse teemal. Saalis istus ka Sindi endine linnapea Marko Šorin, kes tuli meid rõdule tervitama. Maja giid jutustas meile kuidas riigikogu saalis kohad on jaotataud ja millised ruumid majas veel on. Meiega kohtus rahvasaadik Andres Metsoja, kes rääkis oma tööst. Õpilased arutlesid selle üle, mis neile korda läheks. Traditsiooniliselt tegime viktoriini lihtsate küsimustega riigikogu ja valitsuse kohta ning parimad said ka auhinna.
Seejärel jalutasime läbi vanalinna sööma ja järgmisena viis buss meid Kadriorgu presidendilossi. Maja tutvustas tõre giid Katrin, kes rääkis majas olevate esemete, maalide, kujude ja arhitektuuri kohta. Maja oli imeilusa arhitektuuriga ja huvitav oli näha, kus president igapäevaselt ringi liigub. Meie saabumise hetkel heisati lossi katusele ka presidendi lipp, mis tähendas seda, et Kersti Kaljulaid oli just lennukiga maandunud Eesti pinnale.
Meie viimane sihtkoht oli Lennusadam. Seal jutustas Tallinki esindaja meile töö võimalustest nende firmas. Hiljem vaatasime selles põnevas kohas veidi omapead ringi.
Meile meeldis Tallinnas väga ja plaanime juba oma uut väljasõitu.
9a klass ja klassijuhataja

04 dets.

Sindi mäletab 100 aastat tagasi alanud rahukõnelusi

Täna ennelõunal keskendus enam kui 400 kuulaja tähelepanu Sindi gümnaasiumi õpilaste jutustusele sellest, kuidas täpselt sada aastat tagasi alanud Eesti Vabariigi ja Venemaa vahelist rahuläbirääkimist saatis veel 1919. aasta lõpuni koletu sõjamöll.

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: http://www.kylauudis.ee/2019/12/04/sindi-maletab-100-aastat-tagasi-alanud-rahukonelusi/

Artikkel ja foto: Urmas Saard
www.kylauudis.ee

29 nov.

Lisavõimalused lõuatõmbetorudele

12. klassi projektitunni raames valmivad Sindi Gümnaasiumi võimla kõrval olevatele lõuatõmbetorudele lisavõimalused. Trenniväljak on uuendamisel ning täielikult valmib lähitulevikus. Loodav välijõusaal on mõeldud kasutamiseks kehalise kasvatuse tundides ning kooli õpilastele ja teistele trennihuvilistele kooli välisel ajal.

28 nov.

MMA treeningtund Sindi Gümnaasiumis

20. novembril toimus Sindi Gümnaasiumis MMA treeningtund 10.-12. klassi poistele, kuhu oli kutsutud treener Vallo Kappak. Treener tegi väga head tööd õpetades noortele põhitõdesid MMA võitlusest ning löökidest ja üleüldse trennist. Noortel oli võhm väljas juba soojenduse ajal, kuid kõik pidasid vastu. Treener õpetas poistele nii jala, kui ka käe lööke. Õpilased olid sellisest trennist vaimustuses ja kõik möödus plaanipäraselt.

Autor: Richard Hea

28 nov.

Tantsuvõistluse kokkuvõte

4.-8. novembril toimusid Sindi Gümnaasiumis 5.-12. klassidele tantsutunnid. Tunnid viidi läbi 12. klassi projekti raames ning tundides sai õppida break- ja tänavatantsu. Viimasel päeval olid kohal ka õpilased Pärnu Black and Brownie tantsukoolist, kes ise õpetasid ja tegid näidis tantsuvõistluse.

28 nov.

Filmiõhtu


15. novembril toimus Sindi Gümnaasiumis filmiõhtu, mis oli mõeldud 5.-7. klassi õpilastele. Film mida vaadati oli “Hirmujudinad”. Õhtu sujus hästi ja noored jäid sellega rahule. Söödi erinevaid snäkke ja kõik olid rõõmsameelsed. Filmihõtu korraldasid 12. klassi õpilased Martin Pilin ja Evelin Vahtra 12. klassi projektiõppe raames.

27 nov.

Istumispingid

Seoses 12. klassi projektiga, paigaldati Sindi Gümnaasiumi A-korpuse kolmandale korrusele 3 istumispinki. Nüüd ei pea õpilased enam maas istuma ning õpetajad ei pea enam õpilasi noomima, et nende jalad teistele ette jäävad. Head istumist!