10 dets.

Õpilasfirmade jõululaat “Pärnumaa jõulud 2018”

8. detsembril toimus laat juba 17. korda. Oleme ka eelmistel aastatel osalenud. Ka sel aastal olid koos meiega Värska, Mikitamäe, Vändra, Pärnu, Valga, Rõuge, Kohila õpilased. Taaskohtumine oli tore. Meil läks hästi. Parima müügistrateegia auhind tuli meie kooli. Antti Riiet (5.a klassist), “Hea Tuju Looja”, oli tunnustuse vääriline.
Südame tegi soojaks see, et meie vallavanem Lauri Luur õnnitles meid kõiki ja tänuks töökuse eest kinkis meile kinopiletid. Aitäh!

Majandusõpetaja Eneli Arusaar, Merilin Haasma, Mirelle Juurikas, Antti Riiet, Kaspar Järv, Marcus Saks

10 dets.

Jõuluvana Korstna talus külas

06. detsembril käisid 5.a, 5.b ja 4.b Jõuluvana Korstna talus, mis asub Pärnumaal Tõstamaa vallas. Seal ootasid meid juba Jõuluvana, Jõulumemm ja nende koer Lilli. Alguses rääkis Jõuluvana meile Korstna talu ajaloost. Kõik lapsed jaotati kahte suurde gruppi. Grupp, kus mina olin, läks esimesena piparkooke tegema. Kuni piparkoogid küpsesid, oli meil Jõulumemme kohvikus kergeks eineks pannkook moosiga. Töötoas saime teha soovide kuusepuud. Õues asuvas püstkojas saime juua Jõulumemme tehtud teed, mida juues pidi öösel unes nägema päkapikke. Edasi läksime koos Jõuluvanaga metsa. Seal oli väga tore koos otsida päkapikke ja mõõta puude vanust. Metsast tagasi jõudes saime hobusega ratsutada ja vankriga sõita, vaadata kitsi, kanu ja jäneseid. Kahjuks ei jõudnud me külastada lambaid ja putitada traktorit. Lõpuks moodustasime pika rivi, kus meile jagati šokolaadi ja kingiti järgmise aasta kalender. Kui me hakkasime koju minema, siis oli mul natuke kahju, et me pidime nii ruttu lahkuma. Mulle meeldis seal väga!

Carolyn Lainoja, 4.b

loe edasi …

10 dets.

Võimlemise meistrivõistlused Sindi Gümnaasiumis

Pärnu maakoolides on võimlemisvõistlusi peetud juba 14 aastat. Enamik nendest on toimunud Sindi Gümnaasiumis. Nii ka sel korral. 04.12.2018 toimunud aastalõpu viimasest võislustest võttis osa 98 last erinevatest maakonna koolidest. Esimest korda olid väljas ka Pärnu linna Kuninga Tänava Põhikool ja Ülejõe Põhikool.

loe edasi …

07 dets.

Meistrivõistlused sulgpallis

30. novembril toimusid Pärnu sordihallis Pärnumaa koolide meistrivõistlused sulgpallis. Meie kooli esindas 9 õpilast erinevates vanuseklassides. Auhinnalistele kohtadele tulid Marko Šimanis III koht ( 10.-12. kl noormehed ) ja Jesper Pulst II koht ( 1.-3. klassi poisid).

Kartin Kallit
kehalise kasvatuse õpetaja

05 dets.

Külas Aleksei Turovski ja Anne Adams

Teisipäeval, 4. detsembril külastasid meie kooli Anne Adams ja Aleksei Turovski. Esineti programmiga „Laule ja lugusid loomadest“. Aleksei Turovski rääkis põnevaid lugusid loomadest ning joonistas juttude illustreerimiseks toredaid pilte. Anne Adams laulis loomadest ilusaid laule ning pakkus loomalugudele vahelduseks ka muusikalisi mõistatusi. Näiteks kõlasid „Roosa pantri“ ning „Musta ja valge koera“ tunnuslood ning õpilased pidid ära arvama, mis joonisfilmidest lood pärit on. Programmiga esinesid külalised kahel korral, esmalt algklassidele ning seejärel ülejäänud põhikooli klassidele. Õpilastele pakuti võimalust juba varem Aleksei Turovskile küsimusi saata ning suur osa varem esitatud küsimustest said eile ka vastuse. Kindlasti tekkis loomalugusid kuulates juba ka uusi küsimusi. Seepärast loodame, et meie õpilased kohtuvad Anne Adamsi ja Aleksei Turovskiga kunagi uuesti.

Lisette Kandima
huvijuht

30 nov.

Vabadussõja alguse sajandat aastapäeva tähistas väikelinn Sindi tähelepanuväärse aupaklikkusega

Aare Külaots: „Sindi gümnaasiumil on midagi, mida temalt mitte keegi ära võtta ei saa ja vilistlased, keda me ei saa unustada. Selles mõttes on Paikuse põhikool natuke kade.”

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: http://www.kylauudis.ee/2018/11/29/vabadussoja-alguse-sajandat-aastapaeva-tahistas-vaikelinn-sindi-tahelepanuvaarse-aupaklikkusega/

Artikkel ja foto: Urmas Saard
www.kylauudis.ee

29 nov.

Juhtrajasõit

2.B klassi õpilane Sebastian Roosaar võitis selle aasta kokkuvõttes noorteklassis N-14 9.koha karika. Lisaks sai ta ka sel aastal noorima osavõtja karika.

28 nov.

Sindi Vanal kalmistul mälestati sangareid

Eile tõi Sindi gümnaasiumi vilistlane ja kaitseliitlane Kardo Kase kapten Viktor Araki korrastatud kalmule kaks lumeroosi. Täna hommikul kogunesid Sindi gümnaasiumi õpilasomavalitsuse ja kooli juhtkonna esindajad, samuti lipu seltsi abistavad koolinoored, kaitseliitlased ning teised kodanikud Sindi Vanale kalmistule, et ühe kangelase haual seistes austada kõiki vabadussangareid.

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: http://www.kylauudis.ee/2018/11/28/sindi-vanal-kalmistul-malestati-sangareid/

Artikkel ja foto: Urmas Saard
www.kylauudis.ee