28 okt.

Prototron disainimõtlemise Crash-kursus

15. oktoobril toimus meie koolis Prototron disainimõtlemise Crash-kursus “Kumba peab disainima – kas logo või teenust?”.

Osa võtsid sellest 3.a, 6.a, 9.a ja 11.a klass.

Noortele mõeldud kursuselt sai teada:

·       kuidas paremini tundma õppida oma klienti?

·       millist probleemi lahendama asud?

·       kuidas prototüüpimine aitab jõuda soovitud tulemuseni?

·       Milliseid võimalusi pakub Prototron Junior?

Noored said info, et nende ideid ka rahastatakse.

Georgina Ristoja
ettevõtliku õppe koordinaator

28 okt.

3.a, 6.a, 9.a ja 11.a osalesid taas üritusel “Ärisäde”

14. oktoobril võtsid Sindi Gümnaasium 3.a, 6.a, 9.a ja 11.a klass osa äriideede konkursist “Ärisäde”. Seekordne kohtumine oli juba teine. Toimus motivatsioonipäev ja oma ideede esitlemine mentoritele. Seekord oli igale grupile määratud kindel mentor, kes aitas nende ideed täiendada ja andis nõu, kuidas jätkata. Järgmine kohtumine toimub 4. novembril, toimub turunduskoolitus.

Georgina Ristoja
ettevõtliku õppe koordinaator

28 okt.

Matemaatika laager

Matemaatika laager toimus 19. oktoobrist kuni 20. oktoobrini. Meil olid seal erinevad õpitoad. Esimene asi mida me tegime oli registreerimine ja peale seda tutvustati meile kooli. Ühes õpitoas tutvustati meile kuldlõiget ja peale seda tegime magneteid. Käisime ka väikeses muuseumis. Õhtu poole tegime maastikumängu Kilingi- Nõmme linna peal ja hiljem olid igasugused seltskondlikud tööd ja mängud. Meile oli igaühele antud üks tuba kus me öö veedame. Öörahu algus oli kell 01:00 öösel. Hommikul oli äratus kell 08:45 mil pidime asjad pakkima ja hommikusööki sööma minema. Peale seda oli klassis droonidega tegelemine ja hiljem õues vibudega laskmine.

Lisette Laanepõld, 7.b

21 okt.

3.a kl õpilased õpivad tegutsedes

Ainult koolipingis istudes on raske saada ettevõtlikuks. Mailis Reps on öelnud, et ettevõtlikkust saab ja tuleb õppida.
Tartus on Ettevõtlusküla, mille meeskond panustab sellesse, et Eestis oleks rahatark rahvas ehk palju loomingulisi ja julgeid inimesi. Küla pakub erinevaid ettevõtlusmänge õppijaile. Meie osalesime “Ettevõtliku kodaniku” mängus, kus olime kõik ettevõtte omanikud ja pidime tegema juhtimisotsuseid, mis aitaksid firmal raha teenida ning töötajatele palka maksta. Kulud on väga kõrged ja pea peab kohe tööle panema: kas ja kust vähendada kulusid ning kuidas suurendada tulusid. Mängus on ka linnavalitsus, mis esindab riiki, igalt palgalt tuleb maksta maksud ja ettevõttele saada tegevusluba. Mängu lõpus mõistavad noored, kuidas majanduses on kõik seotud ja millist rolli mängib riik. Kui õpilastelt küsiti arvamusi, ütles meie Loretta, et elu polegi lihtne.
Külastasime ka teaduskeskust. AHHAA eesmärk on tutvustada teadust mängulises võtmes, kujundada positiivseid hoiakuid teaduse ja tehnoloogia suhtes, äratada huvi teadussaavutuste vastu.
Kõige rohkem omandab inimene eluks vajalikke oskusi mänguliste ja rõõmsate kogemuste kaudu, mis sunnivad mõtlema. Ilma mõtlemata ei saa õppida.
Sõitsime jalgrattaga kõrgel saali kohal, uurisime kodumasinaid seestpoolt. Seiklesime peegellabürindis, lahendasime tähepuslesid ja mõistatusi. Uurisime ennast kõverpeeglist. Külastasime näitust “Inimese anatoomia”. Saime ülevaate kogu inimkehast. Astusime matemaatikamaailma ja uurisime, mis peitub numbrite ja valemite taga. Elusaalis uudistasime kalu, tekitasime aurukeeriseid.
See, mida peame õppima, õpime ainult seda tehes.

Reisi toetasid SA Pärnumaa Arenduskeskus ja Viivika Vilja.

Klassijuhataja Eneli Arusaar, 3.a kl õpilased ja vanemad on väga tänulikud.

20 okt.

12.a klassi õpilaste projektid septembris ja oktoobris

Rebaste ristimine

23.-25. septembrini 2020 toimus Sindi Gümnaasiumis rebaste ristimine, kus 12. klassi õpilased ehk jumalad võtsid 10. klassi õpilasi vastu gümnasistideks. Ristimise eesmärgiks oli ühendada 10. klass, et nad õpiksid üksteist paremini tundma ja saaksid koos lõbusalt aega veeta. Peakorraldajateks olid Laura Djomin ja Kelli Tõnisalu ning teiste õpilaste vahel olid ristimisega seotud ülesanded ära jaotatud. 

loe edasi …

16 okt.

Üllatus

Õp Mart ja tema suured õpilased kinkisid meile pusle loogika ja loovuse arendamiseks.

Aitäh kingituse eest!

Õp Eneli ja õpiabi õpilased on tänulikud

16 okt.

Mis on? Kes on? Kus on? Miks on?

Mis on Pakasjärved ja kus nad asuvad? Hundijutt teise sõnaga? Kui pikk on marmorkassi saba? Mis on lipukiri? Mis on ripptee?

3. a kl alustas oma koolivaheaega väga nutikalt. Tarkus tuleb tasapisi.
Raamatukogutöötaja Imbi õpetas meile, kuidas kasutada teatmeteoseid.

Õp Eneli on väga tänulik ja 3.a jälle targem.

 

15 okt.

Meediakonverents „Tunne meediat“

Kolmapäeval, 14. oktoobril, toimus Pärnu Noorte- ja innovatsioonkeskuses Huub meediakonverents „Tunne meediat“. Osa võtsid kuus 10. klassi meediaõpilast ning üks 11. klassi õpilane, kes õppis meediat eelneval aastal. Meediakonverentsile sai ainult piiratud arv inimesi, aga seda sai ka vaadata konverentsi kodulehel live ülekandena. Konverentsile olid oodatud kõik meedia huvilised ning ürituse eesmärgiks oligi tutvustada massimeediumeid, eneseturundust ning kuidas luua sotsiaalmeedias sisu.

loe edasi …

09 okt.

“Make It New” motivatsioonikoolitus

7. oktoobril toimus taaskasutuse teemalise konkursi “Make It New” motivatsioonikoolitus ning sellest võttis osa ka Sindi Gümnaasiumi 9.b klass. Konkurss on mõeldud Pärnumaa koolide 1.-12. klasside õpilastele ning selle eesmärgiks on ringmajanduse põhimõtteid järgides leida ettevõtete tootmisjääkidele uus kasutus ja luua neist uued tooted.

Avaüritusel esinesid Errit Kuldkepp ja Meelis Sarv. Errit rääkis osalejatele erinevatest taaskasutuse näidetest maailmas ning Meelis rääkis, kuidas õigesti esineda ja ennast esinedes meeldejäävaks teha. Lõpuks said meeskonnad, kes soovisid, minna osalejate ette ning enda gruppi ja ideid esitleda. Pärast esitlust andsid Errit ja Meelis õpilastele esinemise kohta tagasisidet.

Igale grupile on saadetud juba ka ettevõtete tootmisjäägid, millele õpilased saavad anda uue kasutuse. Sellega nüüd grupid kuni järgmise kohtumiseni tegelevadki. Uuesti kohtutakse 28. oktoobril ning siis toimub meeskondadele esinemiskoolitus.

Georgina Ristoja
Ettevõtliku õppe koordinaator
09 okt.

Pärnumaa koolide pendel- ja krossiteatejooks

Kolmapäeval, 07.10. 20 toimus Jõulumäel pärnumaa koolide pendel- ja krossiteatejooks.
Võistlustest võttis osa 16 kooli, kokku 354 lapsega.

Meie kooli parimad tulemused:
Pendelteatejooks 20x60m II-koht
Krossiteatejooks:
1-3 kl. P 3x300m III-koht Karel Koitla, Ranar Viitmann, Andri Riiel
4-5 kl. T 3x500m I-koht Lisanna Kupp, Laura Kupp, Greete Tammsalu
6-7 kl. P 3x1000m II-koht Handro Krünberk, Antti Riiet, Magnus Hartwich
8-9 kl. P 3x1000m II-koht Jüri Jefimov, Richard Treial, Mihkel Mattiisen
10-12 kl. T 3x500m III-koht Elisabeth Mitt, Kadri Madisson, Renata Kumel
10-12 kl. P 3x1000m III-koht Randel Mattiisen, Richard Kandima, Siim-Kaspar Kollamaa

Tublid olid ka kõik teised osalenud õpilased: Kertu Mitt, Arina Nešina, Marta-Alisa Kaverzina,
Ken Eric Neutal, Sten Sander Sedrik, Anni Mari Tammann, Polina Murzina, Dana Mohnja,
Lenna Buht, Mia Maria Nõmm, Ksenja Margarita Karasjova.

Kehalise kasvatuse õpetajad Nanni ja Katrin tänavad kooli tublisid sportlasi.