01 apr.

Meie pere/klassi kokkulepe turvalisemateks digisuheteks!

See ei ole aprillinali, vaid reaalsus, et distantsõppe ja kaugtöö perioodil veedavad nii lapsed, noored kui täiskasvanud palju rohkem aega erinevate ekraanide taga ning ka suur osa meie igapäevastest suhetestki on kolinud virtuaalmaailma. Nii on ka suurem risk, et kiusamine – halvustamine, ähvardamine, tõrjumine jms korduv ja tahtlik kahjustamine – leiab sel perioodil aset just küberkeskkonnas. Kuidas seda ennetada? Ikka läbi heade suhete ja tõhusate kokkulepete.

Kas olete juba sõlminud oma peres – või miks mitte klassis – kokkulepped headeks virtuaalsuheteks ja -toimetamisteks? Pakume ühe lihtsa näite, mida kokkuleppesse kirja panna. Loomulikult võib aga iga pere või klass lisada sinna kokkuleppeid, mis praeguste vajaduste ja võimalustega kõige paremini klapib. Rohkelt häid suhteid ja ikka tervist kah!

Allikas: Kiusamisvaba Kool

18 märts

Hea lapsevanem!

Oleme mõned päevad „töötanud“ distantsõppe režiimil. Tuleb tunnustust avaldada kõikidele osapooltele, sest suures plaanis oleme uue olukorraga hakkama saanud. Tahaksime aga väga hästi hakkama saada. Seoses sellega palusime tagasisidet õpetajatelt. Oleksime väga tänulikud, kui jagaksite ka omi mõtteid konkreetsete ettepanekute vormis. Palun ettepanekud saata meiliaadressile juhtkond@sindi.edu.ee.

Ain Keerup
Direktor

13 märts

Õppetöö Sindi Gümnaasiumis alates 16. märtsist

Sindi Gümnaasiumis toimub õppetöö alates 16. märtsist distantsõppena. Kõik õpilased ja õpetajad jäävad koju ning suhtlemisvahendiks on eelkõige e-kool. Õppetööd korraldatakse tavatunniplaanist lähtuvalt, mistõttu palun õpilastele veelkord vanemate poolt selgitada, et õppetegevus algab kell 8.10 ja lõpeb tunniplaani kohaselt.

Ajutise kooli sulgemisega kaasneb ka kohustus püsida kodus ning mitte viibida rahvarohketes paikades. Võimalusel palun viia kontakt teiste inimestega miinimumini. Saan soovitada värskes õhus viibimist eelkõige vanemate valvsa silma all. Ikka selleks, et oleksime terved ja rõõmsad ka tulevikus.

Ka kooli kantselei jääb suletuks ning vajalikke toiminguid teostatakse kaugtööna. Koolimajja saabutakse vaid äärmisel vajadusel, ja selleks direktorilt eelnevat luba saades.

Majandusküsimustes saab informatsiooni meiliaadressil majandus@sindi.edu.ee.

Õppetööküsimustes saab informatsiooni meiliaadressil oppealajuhataja@sindi.edu.ee.

Üldküsimustes saab informatsiooni meiliaadressil sg@sindi.edu.ee.

Kriisiolukorraga seotud küsimustes saab informatsiooni meiliaadressil direktor@sindi.edu.ee.

 

Direktor

12 märts

Tori vallavalitsuse ennetavad meetmed koroonaviiruse leviku tõkestamiseks

Tori vallas ei ole hetkel teadaolevalt mitte ühtegi koroonaviirusesse kinnitatud nakatumise juhtumit, kuid mõned elanikud on jäänud ennetavalt kodusele režiimile, seal hulgas grupp õpilasi ja õpetajaid, kes naasid Türgi projektivahetusest.

Tori vallavalitsus on saatnud kõikidele asutustele edasi Terviseameti juhtnöörid ning palunud kõikidelt hallatavatelt asutustelt ülevaadet, milliseid meetmeid on kasutusele võetud, et ennetada võimalikku viiruse ohtu. Kõik asutused järgivad Terviseameti juhiseid ja ruume desinfitseeritakse igapäevaselt, lisaks on loodud lisavõimalused käte puhastamiseks. Asutuste seintel ja osadel teadetetahvlitel on üle valla väljas ka teemakohased plakatid, et inimeste teadlikkust tõsta. Avahooldustöötajad, kes käivad eakamatele elanikele koduhooldusteenust pakkumas, viivad ka neile teavitusmaterjale.

loe edasi …

12 märts

Osavusfestival

Kolmapäeval, 11.03.20 osalesid meie kooli 1.-5. klasside õpilased Eesti Jalgpalliliidu korraldatud Rimi osavusfestivalil Pärnus. Kokku osales üritusel 28 võistkonda. Meie tublid jalgpallurid saavutasid 1.-3. klasside arvestuses suurepärase II koha . Võistkonda kuulusid Andrean Anufriev, Kert Erikson, Ken Eric Neutal, Ranar Viitman, Eneli Eenraid, Ereli Eenraid. Tublid olid ka Magnus Hartwich, Ken Vassilenko, Ilja Mohnja, Rasmus Kadak, Kirsika Koitla, Lisandra Tomson (4.-5.klasside arvestuses 10. koht) ja Jesper Pulst, Siim Kosenkranius, Andri Riiel, Marialuisa Aluste, Martabel Roots, Eliise Taats (1.-3. klasside arvestuses 14. koht).

Juta Pertel
sporditöö koordinaator

10 märts

Tegus päev Rakveres

Esmalt seadsime sammud Eesti Politseimuuseumi, kus meile tutvustati erinevaid väljapanekuid ning samas saime ka läbi teha erinevaid praktilisi tegevusi, nagu reaktsioonikiiruse mõõtmine, fotoroboti tegemine, sõrmejälgede võtmine ja joodikuprillidega kõndimine. Lisaks viisime läbi massirahutuse, kus kaheks märulipolitseinikuks kehastunud õpilast pidid klassikaaslased kontrolli alla saama.

loe edasi …