04 juuni

PILDIGALERII EESTI LIPU 136. SÜNNIPÄEVA TÄHISTAMISEST SINDIS

Foto: Kelli Tõnisalu

Sindis tähistati sinimustvalge lipu 136. sünnipäeva lühikese kõnekoosolekuga, mille valmistas ette Sindi gümnaasium koostöös Eesti lipu seltsiga. Ülevaatliku loo juurde lisatud pildigaleriis on kasutatud peamiselt Sindi gümnaasiumi õpilase Kelli Tõnisalu saadetud fotosid, lisaks mõned 2.a klassi lastevanemate saadetud fotod tänasest Sindist.

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: https://kylauudis.ee/2020/06/04/pildigalerii-eesti-lipu-136-sunnipaeva-tahistamisest-sindis/#more-113930

Artikkel: Urmas Saard
www.kylauudis.ee

28 mai

Tagasivaade joonistusvõistlusele „Kuhu tõttad kala? Las ma enne joonistan sind“

Pillerin Pihelgas


Tööd valmisid distantsõppe tingimustes. Päris paljud tööd „reisisid“ postkastis õpilase küsimuse ja õpetaja vastuse/soovitusega mitu korda edasi-tagasi. Siinkohal suur tänu kõikidele õpilastele, kes reageerisid soovitustele, tegid täiendusi ja jõudsid oma töö tähtajaks valmis. Kuna ette oli antud rida nõudmisi alustades kujutatavate kalade nimekirjast ning lõpetades töö formaadiga, pidid õpilased sellega arvestama. Loodan, et õpilased uurisid enne kala joonistamist ka konkreetse kalaliigi kohta ning on nüüd selle võrra teadlikumad. Juhin tähelepanu – lõiming ainete vahel.

loe edasi …

16 mai

Sindi Gümnaasiumit premeeritakse kalandusliku õpitoa või õppekäiguga

Foto: Eva Volver, “Lõhe, imeline rändur”

16. mail tähistatakse kalade rändepäeva. Sel aastal korraldati siirdekaladele ja nende elupaikadele tähelepanu juhtimiseks rahvusvaheline joonistusvõistlus. Eestist osales konkursil 1136 lasteaia- ja koolilast 158 eri haridusasutusest.

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: https://www.keskkonnaamet.ee/et/uudised/kalade-randepaeva-joonistusvoistlusele-laekus-ule-tuhande-too

www.keskkonnaamet.ee

08 mai

Armastatud matemaatikavõistlusmäng „Känguru“ toimub 20.–21. mail

Armastatud matemaatikavõistlusmäng „Känguru“ toimub ka sel aastal ja seda juba 25. korda.

20.–21. mail saavad kõik väikesed ja suured matemaatikasõbrad oma matemaatikateadmised proovile panna Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinid.ee keskkonnas. Lisandunud on uus vanuserühm vilistlane, kus saavad osaleda kõik need, kel kool juba lõpetatud. Ülesanded on nagu ikka eesti ja vene keeles. Kahe noorema vanuserühma, st 1.–4. klassi, ülesanded on sel korral tõlgitud ka inglise keelde.

loe edasi …

28 apr.

Loodus on imeline…

…Kahjuks oleme seda kodukontorites viibimisega unustama hakanud. Kelli Tõnisalu 11.a klassist aitab meil oma suurepäraste fotodega seda meenutada. Aitäh Kelli!

loe edasi …