02 juuli

Kohtumine Antalyas, Türgis

29. märtsi öösel alustas rühm Sindi Gümnaasiumi õpilasi ja 2 õpetajat teekonda Antalyasse, Türki.  Reisi eesmärgiks oli kogemuste ja praktikate vahetamine projekti „Combating Against Discrimination and Bullying“ raames.

Reisi algus ei sujunud küll ilma viperusteta, kuid lõpuks sihtpunkti jõudes võttis meid vastu soe päike ja võõrustajate poolne südamest tulev külalislahkus. Meie õpilasi ootasid kohalikud pered, kes olid selle nädala jooksul lastele vanemateks.

Järgnevalt väike ülevaade projektikohtumisel toimunust. loe edasi …

15 juuni

MATH methodologies and tOOLS for elementary schOOLS (MATH – OOLS)

 

   

2018 aasta sügisel liitus Sindi Gümnaasium uue rahvusvahelise projektiga, mis kestab kolm aastat ja milles osalevad kolm riiki – Hispaania, Norra ja Eesti.

Projekti eesmärgiks on luua lihtsustatud õppevahendeid matemaatika õpetamiseks I kooliastmes kasutades Montessori pedagoogikat.

Projekti üheks tulemuseks valmib raamat matemaatika õpetamiseks. Raamat ilmub neljas keeles – hispaania-, norra-,eesti- ja inglise keeles.

Praeguseks on valminud hispaania- ja inglise keelne raamat. Teistesse keeltesse tõlkimine ja raamatu kokkupanek alles kestab.

Raamat sisaldab ka videoklippe näidiste ja juhistega.

Mathools raamat (Englise versioon)
https://drive.google.com/open?id=1U4Erw1DmzrO1Wg5qCYDpvwVi-Y2A5Xk5

Uudiskiri
https://drive.google.com/open?id=17ViHXPYWhrY1mtmJi7Ac5FoOQNJ5DBpW

Poster
https://drive.google.com/open?id=1SkfvRI1p8IL0x8CDEsx-5S-y85iOJK8K

04 juuni

PILDIGALERII EESTI LIPU 136. SÜNNIPÄEVA TÄHISTAMISEST SINDIS

Foto: Kelli Tõnisalu

Sindis tähistati sinimustvalge lipu 136. sünnipäeva lühikese kõnekoosolekuga, mille valmistas ette Sindi gümnaasium koostöös Eesti lipu seltsiga. Ülevaatliku loo juurde lisatud pildigaleriis on kasutatud peamiselt Sindi gümnaasiumi õpilase Kelli Tõnisalu saadetud fotosid, lisaks mõned 2.a klassi lastevanemate saadetud fotod tänasest Sindist.

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: https://kylauudis.ee/2020/06/04/pildigalerii-eesti-lipu-136-sunnipaeva-tahistamisest-sindis/#more-113930

Artikkel: Urmas Saard
www.kylauudis.ee

28 mai

Tagasivaade joonistusvõistlusele „Kuhu tõttad kala? Las ma enne joonistan sind“

Pillerin Pihelgas


Tööd valmisid distantsõppe tingimustes. Päris paljud tööd „reisisid“ postkastis õpilase küsimuse ja õpetaja vastuse/soovitusega mitu korda edasi-tagasi. Siinkohal suur tänu kõikidele õpilastele, kes reageerisid soovitustele, tegid täiendusi ja jõudsid oma töö tähtajaks valmis. Kuna ette oli antud rida nõudmisi alustades kujutatavate kalade nimekirjast ning lõpetades töö formaadiga, pidid õpilased sellega arvestama. Loodan, et õpilased uurisid enne kala joonistamist ka konkreetse kalaliigi kohta ning on nüüd selle võrra teadlikumad. Juhin tähelepanu – lõiming ainete vahel.

loe edasi …

16 mai

Sindi Gümnaasiumit premeeritakse kalandusliku õpitoa või õppekäiguga

Foto: Eva Volver, “Lõhe, imeline rändur”

16. mail tähistatakse kalade rändepäeva. Sel aastal korraldati siirdekaladele ja nende elupaikadele tähelepanu juhtimiseks rahvusvaheline joonistusvõistlus. Eestist osales konkursil 1136 lasteaia- ja koolilast 158 eri haridusasutusest.

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: https://www.keskkonnaamet.ee/et/uudised/kalade-randepaeva-joonistusvoistlusele-laekus-ule-tuhande-too

www.keskkonnaamet.ee