10 okt.

1.a klass Pärnu Liikluslinnakus

Liikluslinnakus on olemas valgusfoorid, ülekäigurajad ja ringliiklus nagu tänavatel. Lapsed saavad liiklemist õppida nii jalakäijana kui ka sõita. On 17 elektrilist sõidukit.

Aitäh vanematele! Õppisime suhtlema ja tuletasime meelde liiklusreegleid.

1. a klass ja õpetaja Eneli

10 okt.

Sügisnäitus

Alates oktoobri esimestest päevadest on üles seatud meie kooli algklasside laste tööde näitus teemal “Sügis läbi laste silmade”. Iga klass pani oma tööd klassi uksele ja ukse kõrvale seinale.
Tööd on erinevad ja huvitavad. Oma silm on kuningas! Tulge vaatama!

Naima Soosaar ja Merike Meidra

loe edasi …

10 okt.

4. klasside ettelugemise võistlus “Kus hundist räägitakse”

20. oktoobril on Eestis ettelugemise päev ja traditsiooniliselt toimub selle tähistamiseks vabariiklik 4. klasside ettelugemise võistlus. Sel korral on raamatute valikut inspireerinud Euroopa kultuuripärandiaasta ja Eesti rahvuslooma valimisel pjedestaali kõrgeima koha vallutanud hunt. Nii loetaksegi sel aastal võistu hundilugusid (pärimus- ja looduslugusid, muinas- ja lastejutte hundist).

Pärnu Keskraamatukogus võistlesid Pärnumaa parimad ettelugejad. Sindit esindasid Mia Mirell Klaanberg ja Egert Viidebaum 4.b klassist. Kahekümne kahe võistleja hulgast valiti välja viis parimat lugejat, nende hulgas ka Mia Mirell ja Egert. Nad said tänutäheks raamatu koos tänukirjaga.


Merike Lilleleht
klassijuhataja

06 okt.

Anu Martinson: võta üks mõnus kohv ja naudi päeva (õpetajate päevaks)

Sindi gümnaasiumis kattis õpetajate päeva kohvilaua suupistetega pagariäri Pärnamäed, gümnasistid asendasid õpetajaid koolitundides, vabastasid mõneks tunniks töökohustustest koguni direktori ja õppealajuhataja, kinkisid tähtpäevalistele lilli ja meeneid, etendasid sketše, saatsid õpetajad kontserdile ja panid nad kirjandit kirjutama.

Põhjalikumalt saab lugeda järgmiselt lingilt: http://www.kylauudis.ee/2018/10/05/anu-martinson-vota-uks-monus-kohv-ja-naudi-paeva-opetajate-paevaks/nggallery/page-6/

Artikkel ja foto: Urmas Saard
www.kylauudis.ee

04 okt.

Jalgpalli meistrivõistlused

3. oktoobril toimusid Vändras Pärnu maakoolide jalgpalli meistrivõistlused 8.-9. klasside poistele. Osales 8 kooli maakonnast ja Sindi Gümnaasiumi poisid saavutasid tubli 2. koha.
Võistkonnas mängisid: Sander Abašin, Hendrik Treumuth, Germo Tünder, Rocco Vergadoro, Kerry Peterson, Jüri Jefimov, Kristo Käämer, ja Andre Aadamsoo.

Katrin Kallit
kehalise kasvatuse õpetaja

03 okt.

1.a, 1.b ja 1.c-4.c kl õpilased õppekäigul Kablis


Külastasime Kabli linnujaama. Tutvusime lindude rände, ornitoloogide tegevuse ja rannikumaastikuga. Linnujaamast Kabli looduskeskuseni kulgeb õpperada, mille me vapralt läbisime.
German: Linnujaam oli üks lahe koht.
Andri: Rasvatihane oli väga nunnu.
Polina: Minule meeldis rasvatihast paitada.
Viktoria: Mina nägin metsas puravikke.
Ken: Märkasin ilusaid kärbseseeni.
Ranar: Mulle ei meeldinud bussisõit.
Sofia: Mulle väga meeldis, et onu rääkis meile lindudest.

Õpetajad Eneli, Jelena ja Heli on tänulikud vanematele, kes õpilaste reisi toetasid.

03 okt.

Euroopa koolispordi päev Sindi Gümnaasiumis

Reedene päev ei olnud meie koolis lihtsalt spordipäev – juba kevadel registreerusime osalejaks Euroopa koolispordi päevale, mida tähistatakse 28. septembril. Samal päeval tähistatakse Eestis liikumispäeva. Ühtlasi oli eelmine nädal nimetatud nii Eestis kui Euroopas laiemalt spordinädalaks. Nimetatud algatuste eesmärgiks on aidata inimestel teadvustada liikumise olulisust ja kutsuda üles inimesi olema kehaliselt aktiivsemad. Sama põhimõtet järgides korraldasime ja viisime läbi spordipäeva ka Sindi Gümnaasiumis. Erinevatel spordialadel mõõtu võtnud klassidele ei jagatud auhindu ega kohti, sest fookuses oli seekord kehaliselt aktiivne olemine.

loe edasi …

02 okt.

Sügisene linnuvaatlus

Juba veerandsada aastat korraldatakse terves maailmas, viimastel aastatel küll ainult Euroopas ja selle lähinaabruses asuvates riikides oktoobri esimesel nädalavahetusel linnuvaatlusi. Alates 1993 aastast on sellel üritusel registreeritud 73 miljonit lindu. Sügisese linnuvaatluse päevad on meeldivaks põhjuseks minna koos perega loodusesse, et puhata argipäeva pingetest ja end värske õhu ja huvitavate elamustega uuesti laadida.
7. oktoobril ootab Sindi Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja loodusehuvilisi, kellel huvi looduse ja eriti lindude sügisrände kohta teid väikesele linnuretkele Sindi parkidesse. Koguneme kell 8.00 linnavalitsuse maja ette. Lisaks lindude vaatlemisele räägime veel ka Sindist kui heast ja huvitavast lindude rände vaatluskohast Läänemere – Valgemere rändetrassil.

Kohtumiseni!
õpetaja Eedi Lelov