18 veebr.

Sindi Gümnaasiumi külastasid Riigikogu liikmed

16. veebruaril külastasid Sindi Gümnaasiumit Riigikogu liikmed Kersti Sarapuu, Toomas
Väinaste ja Helmut Hallemaa Keskerakonna fraktsioonist. Toimusid kohtumised kooli
juhtkonna ja 8.-12. klasside õpilastega. Külalised tutvustasid õpilastele Riigikogu tööd ning
arutlesid erinevate hariduselu küsimuste üle. Kindlasti oli kogu koolipere jaoks parimaks
uudiseks Keskerakonna Riigikogu fraktsiooni kindel toetus, et meie kool saaks ka tulevikus
jätkata gümnaasiumina.

loe edasi …

18 veebr.

Vene laul 2018

15. veebruaril toimus Pärnu Ühisgümnaasiumis juba traditsiooniks kujunenud
festival „Vene laul 2018“.
Festivalil esinesid Pärnu linna, Pärnu maakonna, Tallinna, Tartu, Haapsalu,
Viljandi, Tabasalu, Kehra, Aruküla, Emmaste ja Jurmala koolide õpilased.

loe edasi …

16 veebr.

“Kurgisõbrad”

3.b klassi õpilased võtavad sel aastal osa Räpina Aianduskooli taimekasvatusprojektist “Kurgisõbrad”.

Üheskoos kasvatame seemnest hariliku kurgi (Cucumis sativus) ja mehhiko pisikurgi ehk kare pisimeloni (Melothria scabra) taimi ja võrdleme nende kasvu. Lisaks taimede kasvatamisele ootavad ees iganädalased huvitavad viktoriini küsimused, nädalanipp, mitmed konkursid ja võistlused ning kevadine maitsev ja tervislik saak.

loe edasi …

15 veebr.

Sõbrapäeva tähistamine

Kolmapäeval, 14. veebruaril peeti Sindi Gümnaasiumis sõbrapäeva. Vahetundide ajal said lapsed nii meisterdada kui vastata küsimustele oma sõbra kohta. Näiteks pidi ära arvama, kas sõber vahel lund ka sööb. Hiljem sai kõik vastused sõbra käest järele küsida. Nii oli võimalik oma sõbra kohta palju uut teada saada. Veel sai vahetundide ajal käia koos sõpradega stuudioruumis pildistamas. Juba eelmise nädala keskpaigast alates võeti kooli raadioruumi juures vastu tervitussõnumeid, mida sõbrapäeva raadiosaates ette loeti. Koolipäeva lõpetuseks said algklasside õpilased enne koju minekut veel aulas tantsida ja trallida. Suur tänu toredatele õpilastele ja headele abilistele!

Lisette Kandima
huvijuht

14 veebr.

Vastlapäev algklassidele

Teisipäeval, 13. veebruaril tähistati algklassidega vastlapäeva. Pärast teise tunni lõppemist seadsime sammud Sindi laululava mäe poole. Koos algklasside ja nende klassijuhatajatega olid kaasas ka gümnaasiumiõpilased, kes aitasid mäel kelgutajate turvalisust tagada. 10. klassi õpilase ja Sindi Noortevolikogu Algatusgrupi liikme Kristiina Anufrieva initsiatiivil valmistasid õpilased lastele ette ka erinevaid tegevusi ja võistlusi. Võistelda sai pikima ja lühima liu kategooriates, saapaviskes ja kada ajamises. Pärast vastlatralli kelgumäel tulime tagasi kooli, kus lapsi ootasid soe tee ja vastlakukkel.

Lisette Kandima
huvijuht

14 veebr.

Teisipäeval, 13.02.18 toimus Sindi Linnaraamatukogus meie kooli 11. klassi õpilase Egon Gentaleni esimene personaalnäitus.

Näitust korraldasid raamatukogu direktor Ene Michelis ja meie kooli kunsti õpetaja Maia Agar.

Egon Gentalen on meie kooli 11. klassi kunstihuviline. Joonistamine hakkas talle huvi pakkuma juba lapsepõlves. Pärast on ta neli aastat õppinud Paikuse Huvikoolis. Nagu kunstnik ise ütleb, rohkem meeldib talle inimesi joonistada, sest “inimeses peitub nii palju”. “Oma piltides olen ma tahtnud välja tuua teema, mis on meis peidus, probleemid, mida läbi elame ja sageli rääkimata jätame.”

loe edasi …

12 veebr.

7.-12. klasside matemaatikaolümpiaad

07.02.18 toimus Pärnu Koidula Gümnaasiumi ruumides 7.-12. klasside matemaatikaolümpiaad, kus meie kooli esindasid 7.a klassist Leana Kask ja Nele Maripuu, 8.a klassist Martti Šorin, Sigrid Riik, Karmel Johanson ja Randel Mattiisen, 9. a klassist Anette Pattik ja Ege-Rea Jantson. Kõik olid tublid lahendajad. Kõige edukam aga oli 8. klass, kus Martti Šorin saavutas I koha maakonnas.
Tänan osalemast! 🙂

Kerdi Mihhailova
matemaatikaõpetaja

12 veebr.

EV 100 projekt „Noor, loo, too – kunst raamatukokku!“

EV 100 projekti raames „Noor, loo, too – kunst raamatukokku!“ avatakse Sindi linnaraamatukogu laenutusosakonnas teisipäeval, 13. veebruaril kell 16.00 Sindi gümnaasiumi 11. klassi õpilase Egon Gentaleni isikunäitus.