Vahetusõpilaste külaskäik

Avaldatud


Kolmapäeva, 24. jaanuari varahommik algas Sindi Gümnaasiumi fuajees tavatu elevusega, kui meie direktor Ain Keerup tervitas Pärnu Ühisgümnaasiumis õppivaid vahetusõpilasi, kes tulid päevaks tutvuma meie 180-aastase kooliga.

Amélie Jacob Saksamaalt sai endale tugiisikuks saksa keelt õppiva Sigrid Riiki ja jaapanlanna Ayaka Shimozaki Karmel Johansoni, kes on  paaril aastal õppinud omal käel jaapani keelt. Kuna Amélie ja Ayaka on Eesti peredes elanud juba viis kuud ja osalenud oma „külalisklassi” kõigis tundides ning saanud lisaks eesti keele tunde, siis on nende eesti keele oskus märkimisväärne.
Päeva jooksul olid nad kõigis 8a klassi tundides, tegid ringkäigu meie koolis, piilusid sisse algklasside tundidesse, kus õpetaja Eneli Arusaar korraldas neile oma klassiga lustaka spontaanse jaapanipärase tervitustseremoonia.
Koos oma tugiõpilastega maitsti meie kooli sööklas lõunat, raamatukogus rääkis proua Imbi Jalakas külalistele uue temaatilise stendi ees paari vanasõna ajaloolist tekkelugu. Seda kõike muidugi aeglases tempos ja eriliselt valitud lihtsa sõnavara abil, nii et meie külalised võiksid kõigest aru saada.
Päeva kauniks hetkeks kujunes vastuvõtt direktori kabinetis, kus tee-kohvi kõrvale pakuti maiustusi. Direktor andis neile tervituseks üle meie kooli sümboolikaga väikesed meened ja uuris nende muljeid Eesti ning meie kooli kohta.Huvi jätkus ka nende koolikorralduse vastu. Vestluskeeleks oli eesti keel, mida tuli vaid kohati täiendada saksa- või inglisekeelsete repliikide abil.
Vastuvõtu lõppedes tehti Wöhrmanni büsti juures ühispilt ja rõhutati, et nad on igal ajal oodatud tagasi meie kooli.
Ayaka ja Amélie olid liigutatud meie koolis valitsevast avatusest ja sõbralikust vastuvõtust ning neid vaimustas meie õpilaste ning õpetajate siiras südamesoojus. Mõlemad kinnitasid ühest suust, et nad soovivad kunagi veel kindlasti tagasi meie kooli tulla.
Järgmine kohtumine nendega toimub 02. veebruaril, mil nad tulevad koos 8a klassiga meie talvepealinna Otepääle osa saama talvelõbustustest sealses lumepargis.
Tiia Reiksaar, 8a klassijuhataja

Kategooriad: Uudised