Väitluskoolitus

Avaldatud

9. märtsil külastas meie kooli Oskar Samuel Rebane Eesti Väitlusseltsist, ta tutvustas meie gümnasistidele väitlusseltsi ning rääkis, kuidas tema sinna jõudis. Pea kahetunnisel koolitusel kõneldi väitlusest ja argumenteerimisest. Oskar Samuel rääkis, kuidas olla diskussioone pidades veenev ja jagas erinevaid nippe (näiteks skeeme argumenteerimise etappidest). Jutuks oli ka info tarbimine: millistesse allikatesse tuleks pigem kriitiliselt suhtuda ning kuidas allikaid üldse analüüsida.

Gümnasistide tagasiside oli järgmine:

Loeng oli kasulik, kuna samu väiteid, millest koolitaja rääkis, saab tulevikus endale kasulikult rakendada. Soovitan soojalt õppida väitlemist! See võib kõlada igavalt, aga teadke, et väitlust õppinud inimestel on tulevikus lihtsam!

Andre Aadamsoo 10.a

Kõigepealt tutvustas esineja üldiselt Eesti Väitlusseltsi: millega see tegeleb ning kuidas tema sinna jõudis. Siis kahte põhiteemat – argumenteerimist ja väitlemist. Argumenteerimises tutvustas ta huvitavat skeemi, kuidas oma väiteid hästi ja edukalt põhjendada. Mulle see väga meeldis ja jäi meelde. Samuti tutvustas ta edukaid väitlemisviise. 

Laura Lelebina 11.a

Väitlemiskoolitus oli huvitav ja inforohke. Kuigi me kõik teame, mis on argument, saime koolitusel teada, milleks neid vaja ja kuidas üldse argumenteerida. Samuti oli huvitavaid mõtlemisülesandeid, mis panid aju tööle.

Eliis Sillaots 12.a

Kategooriad: Uudised