Valikkursuse „Elu ja kultuur” ettevõtmine

Avaldatud

Kuna meie kursuse põhimõtteks on saada võimalikult palju kogemusi elu enda keskel liikudes, siis püüame oma kogemustepagasit rikastada väljaspool koolimaja.

Meie väljasõit kulges reedel, 02. detsembril Tallinna suunas. Seal avas meile oma kodu uksed Helen Anvelt, üks järjekordne põnev, rikkalike elukogemustega loomeinimene, kellel on jagada oma elutarkusi ja anda noortele edasi elamiskunsti ning kvaliteetinimeseks kasvamise nippe.

Oma elus saavutatu põhjal rääkis ta meile, kuidas jõuda unistuste realiseerimiseni. Vestluse ja arutelu raames saime tutvuda tema rikkaliku loominguga. Oluline on oskus vaadata sügavale enda sisse, sõnastada oma soovid, liikuda fokuseeritult sihtide suunas, õppida ennast ja teisi tundma. Selle aluseks kasutasime tema „Unistuste raamatut”, mida oli kohtumise lõppedes võimalik endale sümboolse summa eest kaasa osta.

Meie kolm tundi väldanud vestlusringi jooksul ei märganud keegi aja möödumist. Kõik said võtta sõna, avaldada oma arvamust ja meie armsa võõrustaja kogemuste eeskujul ise targemaks saada, et leida oma tee õnnele ning kulgeda ka ise harmoonilise elu suunas.

Need õdusad tunnid tee- või kohvitassi taga erinevaid maitsvaid kringleid degusteerides olid igati õnnestunud. Kõlama jäi arvamus, et üks selline osasaamine elusa elu kogemisest kaalub üles terve nädala koolipäeva. See on „tõeline õppimine” nagu antiikse Vana-Kreeka filosoofide akadeemias.

Õp Tiia Reiksaar

Kategooriad: Uudised