Vene keele päev 2018

Avaldatud

Eelmise nädala reedel toimus Sindi Gümnaasiumis maakonna koolide gümnaasiumiastmele üritus “Vene köök”. Viiest maakonna keskkoolist ja gümnaasiumist osales neli: Sindi Gümnaasium, Häädemeeste Keskkool, Kilingi-Nõmme Gümnaasium ja Vändra Gümnaasium. Igas koolist oli oodatud neli õpilast ja õpetaja, kuid lubatud oli ka rohkem osalejaid, kui vaid tahtmist oli. Sindi Gümnaasium pani omalt poolt välja kaks võistkonda.

Päev oli õpilaste jaoks sisustatud nii praktiliste oskuste kui ka uute teadmiste omandamisega. Esmalt suunduti sööklasse ning algas pelmeenide valmistamise töötuba. Õpilased jagunesid väikesteks gruppideks. Neile anti ette vene keelne retsept ning selle järgi tuli valmistada nii tainas kui pelmeenide täidis. Kui see osa sai tehtud, tuli pelmeenid vormi abil valmis meisterdada. See aga ei olnudki nii kerge, kui võib tunduda – tainas pidi olema õige paksusega ja täidist pidi arvestama parasjagu. Pärast esimest katset sujus edasine töö juba paremini.

Kui pelmeenid said vormitud, suunduti kooli aulasse. Esmalt toimus seal esitlus, teemaks ikka Vene köök. Esitlusele järgnes meelelahutuslik viktoriin. Üks õpilane ütles, et viktoriini kõige huvitavamaks osaks oli see, kui laual oleval taldrikul olid erinevad puuviljad ning iga inimene sai valida endale nendest ühe. Seejärel andis vene keele õpetaja Tatjana Grigorjeva-Keerup ülevaate, mida mingisugune puuvili tähendab. Üldiselt oli juttu inimese iseloomujoontest. Pärast viktoriini jõudis kätte aeg, mil kooli töötajate abiga olid pelmeenid keedetud ja valmis maitsmiseks. Seega oli aeg neid sööklasse maitsma minna. Õpilastele meeldis, et päeva lõpuks sai istuda ühise laua taga ja muljeid jagada.

Kolleegid avaldasid siirast tänu meie vene keele õpetaja Tatjana Grigorjeva-Keerupile ning kiitsid ürituse organiseerimist ja läbi viimist: “Ma imetlen ja tõesti tänan Sind selle suurepärase ürituse eest! Milline ettevalmistus – toiduained, vahendid, retseptid! Väga informatiivne, pildirohke ja samas kõigile jõukohane esitlus ja viktoriin!”. Ka õpilaste tagasiside oli positiivne. Neile väga meeldis, neil oli lõbus ja seltskond oli meeldiv. Igal aastal on midagi teistmoodi, on vaheldusrikkust.

Lisette Kandima
huvijuht

Kategooriad: Uudised