Euroopa konverents Sindi Gümnaasiumis

Avaldatud

9. aprilli hommikul kell 10.00 kogunesid gümnaasiumi klassid Sindi Gümnaasiumi aulasse, et kuulata 12. klassi õpilaste ettekandeid ning esinejaid, keda õpetaja Veronika oli külla palunud.
Päeva avasid Indres Pukk ja Tauri Kovalevski, kes pidasid ettekande teemal “Rahusoovist koostööni”.
Neile järgnes põnev särtsakate neidude Ketrin Kärgi ja Karolin Muhu esitlus, kes kõnelesid teemal ,,Euroopa liit 1987.-2004. aastani”.
12. klassi esitlustele pani punkti Hendrik Sauväli ja Kertu Õunapuu esitlus ,,Euroopa Liit – suremas?” Sellest 99,9% rääkis Hendrik Sauväli, võites rahva ja külalisesinejate südamed.
Vahepeal laulis SG koor setokeelse laulu ,,Tii”.
Peale pausi astus noorte ette Ivo Krustok, kes rääkis kliimaprobleemidest nii, et mitte ükski kohalolijaist ei saa öelda, et ta ei tea, mis see on ja millest see mees rääkis.
Peale teda astus kuulajate ette, 12. klassi poolt palavalt armastatud Indrek Tarand, kes viskas nalja Sven Mikseri ja ,,Vareda” üle, rääkides oma kogemustest Euroopa Parlamendis ja muid salajutte.
Sellega lõppesid esitlused ja algasid töötoad: ,,ÜRO matkemäng”, ,,Kui palju kaalub minu mobiiltelefon?” ja ,,Meedia mõttesuunamudijana,” mille kohta oli kuulda ainult positiivset tagasisidet.
Päev lõppes Kahoodiga, mille võitis suure edumaaga 12. klassi meeskond “Nissan 100NX 506AUP”.
Gümnaasiumi õpilaste Euroopa konverents lõppes positiivse noodiga.

Virginia Neeme, Vanessa Viikoja, Kristel Jõgi
12.a klass

Kategooriad: Uudised